Přechod z Drupalu 6 na 7 - nestandardni metodou

Zdravim, uz asi na po 10 jsem se pokousel o upgrade sveho webu z D6 na D7. Posledni pokus uz byl tedy vicemene uspesny ale za cenu nekolika patchu, jednoho "hacku" databaze a i tak me system v ramci administrace stale zobrazuje dalsi warningy.

Dale mi nefunguje zakladni vec jako ze u vetsiny puvodnich clanku jsem mel obrazek, ktery po upgrade zmizel (clanek nema dale field nastavene) a take poje lehce modifikovane tema vzhledu je jen pro D6 me napada uz jen posledni nejmene bolestna varianta:

Nainstalovat cisty D7 a puvodni web na nej prevest hrubou silou (tedy metodou copy&paste)

A tady se chci zeptat zda nekdo jiz neco takoveho delal, pripadne jak celou akci co nejvice zjednodusit - zda ma nekdo napad kde lze pouzit jen db export import a kde budu muste rucne presouvat.

 

Diky za napady.

 

TC

Profile picture for user Jan Polzer

Převáděl jsem už několik rozsáhlých webů z Drupalu 6 na Drupal 7 a obšelo se to bez patchů... Samozřejmě jsem pracoval na klonu a dopředu si zjistil, zda jsou potřebné moduly dostupné pro Drupal 7 a pokud ano, tak zda i bez problémů fungují. To je úplný základ, jinak nemá smysl upgrade provádět.

Pokud Vám zmizela nějaká CCK políčka, je třeba nahrát modul CCK ve verzi pro Drupal 7 a pak spustit funkci Structure > Migrate fields. Téma musíte samozřejmě upravit, tam vám nic jiného nezbyde. Není to ale tak hrozné, většina již hotových CSS definic lze použít. Generované HTML má podobné, jen trochu rozšířenější třídy CSS. Záleží na tom, jak máte svoje styly postaveny.

Nějaké zkušenosti s upgradem Drupalu 6 na Drupal 7 jsem popsal v následujícím článku, využil jsem je pak úspěšně i u větších webů: Jak jsem upgradoval na Drupal 7 web Screenshots Archive

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru