Práca s obrázkami - TinyMCE, Inline a pod.

Dobrý deň,
na základe posledných dvoch videočlánkov sa mi podarilo sprevádzkovať prácu s obrázkami, obidvomi spôsobmi. Potreboval by som zodpovedať niekoľko otázok:
1. Inline: Obrázky vkladané cez Inline modul sa mi zaraďujú na začiatok článku. Dá sa nastaviť, aby sa zaraďovali na koniec článku?
2. TinyMCE: Pri zapnutí editoru TinyMCE sa formátovacie tlačítka - ikonky zoradia do jedného riadku, nezalomia sa do viacerých riadkov, takže pri editácii článku presahuje šírka editačného formuláru šírku okna, takže je nutné rolovať do strán. Ako nastaviť, aby sa tlačítka zalomili do viacerých riadkov a editačný formulár dodržal potrebnú šírku?
3. Po aktivácii modulu Wysiwyg sa v prípade výberu formátu "Filtered HTML" stratí možnosť rozdelenia editačného formuláru na úvod a telo článku - dá sa to nastaviť?
4. Je možné v TinyMCE zadať rozdelenie článku na úvod (teaser) a telo článku?

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den,
1 - netuším. Automatiku u toho nepoužívám, umisťuji obrázky přes značku inline v textu a jak koukám do nastavení, je tam výběr úvodníku a těla článku, nicméně nevidím, zda by šlo ovlivnit zobrazení na začátku nebo konci. Když to zapnu, vidím to též na začátku.
2 - doporučuji místo modulu TinyMCE zapnout modul WYSIWYG API, který s TinyMCE funguje též a editor se zalamuje správně. Případně buď někde tu v diskuzi nebo na drupal.org je napsáno, jak upravit tinymce.module tak, aby nezlobil.
3 - WYSIWYG API toto tlačítko má, ale až v nejnovější dev verzi
4 - platí to, co pro bod 3

Snad to pomůže.

návštěvník

Ďakujem za odpovede, ešte by som upresnil:
1. Rád by som sa vyhol ručnému vkladaniu obrázkov, budúci užívatelia nie sú moc IT zdatní, ale asi ich to budem musiet naučiť...
2. Používam Wisiwyg API + TinyMCE podľa videočlánku...
3. Myslel som filtrovaný HTML formát, nie full. Opakujem, ak aktivujem Wysiwyg API modul, tak sa mi pri zadávaní článku pomocou filtrovaného HTML stratí tlačítko, ktoré umožňuje rozdelit editačný formulár článku na úvod a telo článku. Podľa mňa by to nemalo súvisieť, lebo wysiwyg používam len pre full HTML.
4. OK

Profile picture for user Jan Polzer

1. Ještě můžete zkusit k TinyMCE doplnit IMCE, vybírání a nahrávání obrazků je tam docela jednoduché.
2. Hmm. Verze 0.5 fungovala spolehlivě, já teď používám 2.x a ta je také v pořádku. Tak nevím.
3. Aha, už chápu. Koukám, že to taky nemám. Ale asi bych v tom neviděl problém, protože ve Full HTML si to můžu s editorem zapnout.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru