Použití VIEW pro vícejazyčná videa

Dobrý den,
používám Drupal7 s podporou vícejazyčného obsahu. Delší čas se neúspěšně potýkám s tím, že bych chtěl na frontpage umístit video, které mám ve 2 jazykových mutacích.
Řešil jsem to pomocí view, ale neúspěšně. Stejným způsobem zobrazuji rotaci článků, slideshow - obojí mám realizováno také pomocí view a zobrazováno v bloku.

Postupoval jsem takto (a tento postup mi u článků a slideshow funguje, u videa ne):
- vytvořil jsem si nový typ obsahu, nadefinoval pole pro název videa a videosoubor (mp4), nic dalšího
- vytvořil 2 nové články tohoto typu obsahu - jeden český a jeden anglický (ke každému jsem přiřadil jazykově odlišný soubor videa a nastavil jazyk)
- oba články jsem vložil do zvláštního nodequeue
- vytvořil jsem nové view, neformátované, kde chci zobrazit jen pole "obsah:body", vytvořil relationship s patřičným nodequeue
- ve view filtruju pak podle atributu "vydáno" a podle jazyka

View však nic nezobrazí. Tuším zradu v tom, že zobrazuju "obsah:body", což je pole, které ale není v typu obsahu definované. Když ale budu zobrazovat pole "video", view mi zobrazí název souboru místo obsahu (tedy vlastního okna s videem).

Zkusil jsem tedy typ obsahu rozšířit o další pole "dlouhý text se shrnutím" a sem ke každámu článku vložit video normálně přes editor. Výsledkem ale je, že view sice video zobrazí, ale 2x pod sebou: jednou normálně a jednou jen jako ovládací spodní lištu videa.

Video by mělo být zobrazeno pomocí modulu mediaelements.js. Video je uloženo v lokálním souboru, není to z youtube apod.
Nevím si dál rady, podobný problém jsem nidke nedohledal. Možná že na to jdu úplně špatně a budu vděčný za radu.
Díky. Zdraví Jan rok.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, čistě teoreticky: není jednodušší udělat dva bloky s HTML prvkem

Ještě můžete zkusit místo políčka zobrazit třeba celý uzel ve formě úvodníku a ve správě zobrazení nechat video ukazovat s přehrávače, pokud to ten mediaelements nabízí.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru