Pouziti knihy pro Drupal 6

Chci se zeptat, jestli se da kniha pouzit i pro Drupal 6?

Profile picture for user Jan Polzer

Z větší části ano, řada věcí je pro Drupal obecných, řada věcí je v Drupalu 5 a 6 stejných, něco je samozřejmě jinak. V zásadě si ale myslím, že to není problém. Drupal 6 má například některé vychytávky a ulehčení, které v pětce ještě nebyli, ovšem jsou to spíše drobnosti, jako je přetahování položek místo určování váhy číslem.

Kniha vznikala v době, zhruba okolo Drupalu 6 beta4 až RC2, takže proto je to takový mix mezi pětkou a šestkou. Což nepovažuji za problém, spíš naopak. Pro nasazení na větší weby se šestka stále ještě nehodí a chvíli jí to (vývojářům modulů) bude trvat.

 

návštěvník

Proc se jeste 6 nehodi na vetsi weby? Kdy podle tebe ta doba nastane? Na neco podobneho se chystam a tak bych nerad instaloval neco zatim nevhodneho :-(

Profile picture for user Jan Polzer

Protože větší weby zpravidla potřebují moduly Views a CCK - Content Construction Kit. První je zatím ve tsádiu alfa verze, druhý je beta. Nicméně záleží na tom, jak ten web budete koncipovat a jak budete chtít dělit jeho obsah. Pokud si vystačíte s kategoriemi, pak není problém. Na Drupalovi 6 momentálně provozuju už Backup HowTo a Photo HowTo.

Včera jsem koukal, kolik modulů je pro Drupal 6 už připraveno a byl jsem příjemně překvapen.

 

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru