Pouziti knihy pro Drupal 6

Chci se zeptat, jestli se da kniha pouzit i pro Drupal 6?

Fórum: 

Reklama

Z větší části ano, řada věcí je pro Drupal obecných, řada věcí je v Drupalu 5 a 6 stejných, něco je samozřejmě jinak. V zásadě si ale myslím, že to není problém. Drupal 6 má například některé vychytávky a ulehčení, které v pětce ještě nebyli, ovšem jsou to spíše drobnosti, jako je přetahování položek místo určování váhy číslem.

Kniha vznikala v době, zhruba okolo Drupalu 6 beta4 až RC2, takže proto je to takový mix mezi pětkou a šestkou. Což nepovažuji za problém, spíš naopak. Pro nasazení na větší weby se šestka stále ještě nehodí a chvíli jí to (vývojářům modulů) bude trvat.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Proc se jeste 6 nehodi na vetsi weby? Kdy podle tebe ta doba nastane? Na neco podobneho se chystam a tak bych nerad instaloval neco zatim nevhodneho :-(

Protože větší weby zpravidla potřebují moduly Views a CCK - Content Construction Kit. První je zatím ve tsádiu alfa verze, druhý je beta. Nicméně záleží na tom, jak ten web budete koncipovat a jak budete chtít dělit jeho obsah. Pokud si vystačíte s kategoriemi, pak není problém. Na Drupalovi 6 momentálně provozuju už Backup HowTo a Photo HowTo.

Včera jsem koukal, kolik modulů je pro Drupal 6 už připraveno a byl jsem příjemně překvapen.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář