Použít profil, nebo kontaktní formulář

Dobrý den,

mám takovýto problém. Potřebuji, aby registraci nových členů na web prováděli pouze administrátoři, a to na základě informací, které jim poskytnou zájemci o členství mailem, písemně nebo telefonicky. Na základě toho, jej admin zanese do systému (jméno, adresu, telefon, organizaci apod - prostě požadovaná data). Zpětně mu potom zašle přihlašovací jméno a heslo. Zároveň jsou pro členy 2 kategorie - něco jako lepší a ještě lepší :-). Mně jde o to, jakým způsobem to zařídit.
Jestli přes Uživatelé - profily, nebo přes kontaktní formulář, který zájemce zařadí do příslušných kategoríí. To dělení je jen kvůli viditelnosti některých článků. Zároveň bych potřeboval, aby se v tom "vstupním formuláři" objevoval rozbalovací seznam krajů.
Vím, že je to více problémů na jeden dotaz, ale byl bych vděčný, alespoň za nasměrování.

Předem děkuji

Fórum: 

Reklama

Registraci jen přes admina lze nastavit. Nestačilo by kdyby vyplnili klasiku jmeno a mail a po schvalení registrace, doplní zbytek a v tomto kroku admin určí jeho "level"? Potom jen přidat pole formuláře, jako kraj, telefon, organizaci....

Jinak nastavit víc rolí. První pro registrované základní články, další role Premium(např.) a těm dát možnost číst ty články.
Vstupním formulářem je to zbytečná práce navíc, si myslím. Kdyby se dostal někdo neoprávněný stačí smazat jeho účet.

Díky a omlouvám se, že reaguji at teď.

Vyřešil jsem to takto:
1.) vytvořil jsem (nutno mít aktivován modul Profile) v sekci Uživatelé -> Profily formulář Kontaktní údaje - k jeho vyplnění a administraci se dostanou pouze admini.
2.) každému zaregistrovanému uživateli přidělí admin roli
3.) pro vytvoření stránek viditelných pouze určitým rolím jsem použil views

Nevím jestli jsem to popsal dost jasně, ale funguje mi to!!!

Jenom k poznámka k psaní příspěvků. Když použiji editor a napíši příspěvek tak, jak chci aby se zobrazil a dám náhled - zobrazí se bez formátování. V tu chvíli použiji Skrýt editor a vidím, že odstavce tam jsou sptávně <br /> taky, ale při náhledu a uložení, jako kdyby tam ty tagy vůbec nebyly!!! Viz. příspěvek výše. Před každou číslovkou jsem použil <br /> a vůbec to není vidět. Dělám někde chybu já?

Jaký u toho máte nastaven Vstupní formát?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dík za nakopnutí, měl jsem tam Filtered.
Nevšimnul jsem si té možnosti volby. Cool

Přidat komentář