Pořadí bloků v D6


Dobrý den, chtěl bych si na svém webu změnit pořadí bloků v sidebaru. Bohužel
u přehledu bloků nemám všestranou šipku, pomocí níž bych daný blok jednoduše
přesunul. Přitom, když přepnu vzhled bloku na základní tema, tak zde tuto
možnost mám. Zkoušel jsem vypnout CSS, ale stejně se mi to nepovedlo nastavit.. Poradíte mi, jak lze v mém případě změnit pořadí bloků? Díky

Profile picture for user Jan Polzer

Pacička pro přetahování bloků je až v Drupalu 7. V obou případech jde ale pořadí bloků nastavit tím, že vejdete do jejich editace a nastavíte Váhu.

návštěvník

Bohužel u jednotlivých bloků nemám možnost nastavení váhy. Koukal jsem se i u ostatních webů běžících na D6 a možnost nastavení váhy zde není.. nenapadá Vás jiné řešení?

Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Omlouvám se za mystifikaci. Pacičky pro nastavení bloků jsou i v Drupalu 6 a v editaci bloků váha skutečně není. Musel jsem se kouknout na nějaký starší web, z hlavy to totiž už fakt nevím :-)

Pokud tam ty přetahovací pacičky v seznamu bloků nemáte, je to na 99 % způsobeno nějakým problémem v JavaScriptu na stránce. Ověřte, že v šabloně page.tpl.php máte na konci print $closure; a že stránka jako taková negeneruje žádné chyby JavaScriptu (zjistíte třeba přes Firebug nebo v Chrome).

návštěvník

Na webu javascript mám.. a určitě je problém způsoben, jak popisujete.. nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem na web nahrál původní neupravenou page.tpl.php, v které pořadí bloků lze uspořádat.. Po uspořádání bloků jsem upravenou page.tpl.php opět nahrál na web.

Děkuji za pomoc

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru