Podmíněné view

Dobrý den,
na webu mám view, keré zobrazuje seznam účastníků kurzu s jejich poštovními adresami. Chtěl bych, aby toto view bylo přístupné jen absolventovi daného kurzu a ne účastníkům ostatních kurzů. Existuje něco jako podmíněně zobrazené view? Tedy jestliže návštěvník webu absolvoval kurz, zobraz view, jinak něco vypiš, příp. nedělej nic?

Děkuji za odpověď.

Fórum: 

Reklama

Hm, View můžete omezit na základě uživatelských rolí. Takže nejjednodušeji to udělejte tak, že absolventa kurzu ručně přiklepnete do nějaké uživatelské role a ve Views nastavte, aby jeho obsah mohli vidět jenom ti, kteří v dané uživatelské roli jsou. Příslušné nastavení je v prostředku nahoře pod položkou Přístup.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den,
nejspíš jsem se nepřesně vyjádřil s pojmem kurz - tedy řekněme opaková událost. Vhodnější by bylo použít setkání. K datům mají mít přístup jen lidé, kteří se daného setkání účastnili. Jiní ne. Různých setkání je třeba padesát do roka a s plánovanou životností webu 5let by se takto muselo vyrobit 250 rolí.

Avšak i o Vámi navrhovaném postupu jsem přemýšlel. Potřeboval bych tedy spíš nějak nadefinovat Context view?

Jasně, na toto vyrábět jednotlivé role by byla hloupost. Přes kontextový filtr u View byste asi mohl doplnit podmínku, která by načetla info o aktuálně přihlášeném uživateli a podle toho odfiltrovala záznamy. Jenže uživatel by nějak musel mít spárováno, kterých událostí se zúčastnil.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář