Podmíněné view

Dobrý den,
na webu mám view, keré zobrazuje seznam účastníků kurzu s jejich poštovními adresami. Chtěl bych, aby toto view bylo přístupné jen absolventovi daného kurzu a ne účastníkům ostatních kurzů. Existuje něco jako podmíněně zobrazené view? Tedy jestliže návštěvník webu absolvoval kurz, zobraz view, jinak něco vypiš, příp. nedělej nic?

Děkuji za odpověď.

Profile picture for user Jan Polzer

Hm, View můžete omezit na základě uživatelských rolí. Takže nejjednodušeji to udělejte tak, že absolventa kurzu ručně přiklepnete do nějaké uživatelské role a ve Views nastavte, aby jeho obsah mohli vidět jenom ti, kteří v dané uživatelské roli jsou. Příslušné nastavení je v prostředku nahoře pod položkou Přístup.

návštěvník

Dobrý den,
nejspíš jsem se nepřesně vyjádřil s pojmem kurz - tedy řekněme opaková událost. Vhodnější by bylo použít setkání. K datům mají mít přístup jen lidé, kteří se daného setkání účastnili. Jiní ne. Různých setkání je třeba padesát do roka a s plánovanou životností webu 5let by se takto muselo vyrobit 250 rolí.

Avšak i o Vámi navrhovaném postupu jsem přemýšlel. Potřeboval bych tedy spíš nějak nadefinovat Context view?

Profile picture for user Jan Polzer

Jasně, na toto vyrábět jednotlivé role by byla hloupost. Přes kontextový filtr u View byste asi mohl doplnit podmínku, která by načetla info o aktuálně přihlášeném uživateli a podle toho odfiltrovala záznamy. Jenže uživatel by nějak musel mít spárováno, kterých událostí se zúčastnil.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru