Placená reklama

Dobrý den. Snažil jsem se někde dohledat orientační materiály kolik se tak platí když si dám na web stránky blok na reklamu která se tam znázorňuje - např přes službu AdSense. Doposud mám web bez těchto někdy trošku "otravujících" doplňků a zajímá mne jestli zůstávat dál svým sponzorem. Denní statistika u mne je 1500 - 2500 proklikaných stránek.
Dále by mne zajímalo zda vyhledávací roboti takový web vidí stále stejně nebo jim dávají mínusové nebo plusové body.
Vím že otázka není přímo na Drupal ale snad je zajímavá.

Profile picture for user Jan Polzer

Reklama na webu nemá na vyhledávače žádný vliv, pokud jí není více, jak obsahu. Negativní dopad to má v Google, pokud je velké množství reklamy před obsahem. Takže musíte to mít rozumně. Ostatně, kdyby byla reklama problém, asi by některé velké webové magazíny neexistovaly.

Co se ceny týče, tam záleží nejenom na návštěvnosti, ale i na oboru a mnoha dalších věcech. To nejde říci. Krom toho, tu není jen AdSense, ale třeba i Sklik. Lišit se mohou v cenách. No a v neposlední řadě můžete prodat reklamu někomu napřímo, seženete-li inzerenta, pro kterého budou zajímaví vaši čtenáři.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru