PHP verze (upgrade)

Díky Vaší knize se mi, jako úplnému začátečníkovi, podařilo vytvořit funkční webové stránky, založené na Drupalu 8 - díky za to. Pravidelně Drupal aktualizuji a nyní jsem narazila na problém s prošlou verzí PHP. Vůbec netuším, jak mám verzi aktualizovat, nedočetla jsem se to ani ve Vaší knize, nenašla jsem žádný, pro mě srozumitelný, návod. Prosím tak o pomoc a předem za ni děkuji.

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, já děkuji. Pokud se jedná o webhosting, musejí použitou verzi PHP změnit oni. Napište jim na podporu. Pokud máte vlastní server, je třeba jej aktualizovat. Jak na to, záleží na konkrétním serveru. No a pokud si web tvoříte jen u sebe v počítači, je třeba aktualizovat PHP v něm.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Moc děkuji za Vaši odpověď, nebyla jsem si jista a teď už vím jasně, co mám dělat. Díky :)

Dobrý den,
po upgradu PHP na webhostingu se mi úplně z webových stránek ztratila grafika. Po vypnutí agregátoru CSS naskočilo téměř vše. Téměř znamená, že chybí veškeré obrázky. Zkontrolovala jsem zapisovatelnost složek na serveru. Zobrazením URL libovolného obrázku se mi objevila pouze hláška "500 Internal Server Error". Požádala jsem o pomoc webhosting -nabídli mi změnu verzi PHP na 7.0 nebo 5.6. Před upgrade jsem měla verzi 5.6. - neslučitelná verze s mojí aktuální verzí Drupalu (8.7.6). Nevíte, prosím, kde by mohla být chyba? Budu vděčná za jakoukoli radu.
Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Zdravím, klasika. To není verzí PHP a dobrý hosting by to měl zjistit během pár sekund pohledem do logu. Pokud vše naskočí po vypnutí agregátoru CSS, je to tím, že je problém v souboru .htaccess ve složce se soubory nebo v dočasné složce. Zkrátka tam, kde si Drupal vytváří agregované CSS a odkud načítá obrázky. Některé hostingy nemají rády pravidla napsaná ve výchozí podobě v .htaccessu, který Drupal používá. Zkuste tam zakomentovat třeba řádky s Options zapsáním # na začátek řádku. Hosting by vám to měl říci podrobněji, co tomu vadí.

Rozhodně ale tohle nemá na svědomí verze PHP.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář