Pathauto - jak na vzorce

Dobrý den, podle Vaší knihy o Drupalu 7 jsem sestrojil stránky kulturního centra a teď si tam zkouším funkcionalitu doplňkových modulů.  Chtěl bych nastavit url pomocí PathAuto na rubrika/názevčlánku (například na "program/program-na-listopad-2010"). Pomocí vzorců, co mi ukazuje PathAuto mi to jde nastavit jen jen na typobsahu/názevčlánku (např. "clanek/program-na-listopad-2010"). Mohl byste mi poradit, jak na to?

A pardon za začátečnické dotazy, ale hledal jsem to i na webu a stejně nevím jak na to:)

Děkuju, Zdeněk

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, problém je v tom, že modul Token v Drupalu 7 nenabízí vzoreček pro kategorii (rubriku). Ale jakmile si doplníte ještě modul Taxonomy entity index, budete moci název termínu kategorie do URL doplnit.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Nainstaloval jsem, ale furt nevím jak na to. Mám za to, že bych měl vyplnit kolonku "Pattern for all Článek paths", kde mi teda instalací modulu Taxonomy entity index ve výběru vzorců přibylo v uzlech "terms". Ale ať jsem z těch termsů zkoušel doplnit cokoli, furt mi to nevypsalo rubriku. Neporadil bys mi, co konkrétně do toho políčka dát, aby to fungovalo na ukázkový web z Tvé knihy? (Aby mě to mohlo trknout a já si mohl říct, co jsem to za vola, že tu s tim otravuju:))

Mělo by fungovat jednoduše [node:terms:first]/[node:title]. Pak to vytvoří adresu třeba aktualita/nazev-clanku.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

No to jsem právě už zkoušel a peklo je v tom, že mi to místo [node:terms:first] nenapsalo vůbec nic a adresa tak byla tvořena jen názvem článku. A rubriky mám udělané podle návodu z knihy. No nic, nemůže rovnou fungovat všechno:)

Jen tak na okraj, zkoušel jste to na novém článku, ano? Případně, můžete sem hodit screenshot s nastavením Pathauto a jeho vzorečků pro uzly? Já to zkoušel právě na stejné konfiguraci a šlapalo to.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

V tomto jsem také nováček, ale podle knihy funguje pathauto na poprvé. Pravděpodobně děláte někde chybu a motáte se v kruhu.

Následně, až budete mít Pathauto funkční, doporučuji doplnit o modul Transliteration, který odstraňuje diakritiku, pak to celé funguje naprosto dokonale...

No tak problém byl právě v tom, že jsem to na novém článku nezkoušel. Bulk update ve mě totiž vzbudil dojem, že to zvládne i článků starých. Díky za konzultaci:)

Už jsem na to chtěl psát dotaz. Marně jsem totiž v D-7 hledal tokeny, které poskytoval D-6. Takže - díky moc.

Přidat komentář