Pathauto - jak na vzorce

Dobrý den, podle Vaší knihy o Drupalu 7 jsem sestrojil stránky kulturního centra a teď si tam zkouším funkcionalitu doplňkových modulů.  Chtěl bych nastavit url pomocí PathAuto na rubrika/názevčlánku (například na "program/program-na-listopad-2010"). Pomocí vzorců, co mi ukazuje PathAuto mi to jde nastavit jen jen na typobsahu/názevčlánku (např. "clanek/program-na-listopad-2010"). Mohl byste mi poradit, jak na to?

A pardon za začátečnické dotazy, ale hledal jsem to i na webu a stejně nevím jak na to:)

Děkuju, Zdeněk

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, problém je v tom, že modul Token v Drupalu 7 nenabízí vzoreček pro kategorii (rubriku). Ale jakmile si doplníte ještě modul Taxonomy entity index, budete moci název termínu kategorie do URL doplnit.

návštěvník

Nainstaloval jsem, ale furt nevím jak na to. Mám za to, že bych měl vyplnit kolonku "Pattern for all Článek paths", kde mi teda instalací modulu Taxonomy entity index ve výběru vzorců přibylo v uzlech "terms". Ale ať jsem z těch termsů zkoušel doplnit cokoli, furt mi to nevypsalo rubriku. Neporadil bys mi, co konkrétně do toho políčka dát, aby to fungovalo na ukázkový web z Tvé knihy? (Aby mě to mohlo trknout a já si mohl říct, co jsem to za vola, že tu s tim otravuju:))

Profile picture for user Jan Polzer

Mělo by fungovat jednoduše [node:terms:first]/[node:title]. Pak to vytvoří adresu třeba aktualita/nazev-clanku.

návštěvník

No to jsem právě už zkoušel a peklo je v tom, že mi to místo [node:terms:first] nenapsalo vůbec nic a adresa tak byla tvořena jen názvem článku. A rubriky mám udělané podle návodu z knihy. No nic, nemůže rovnou fungovat všechno:)

Profile picture for user Jan Polzer

Jen tak na okraj, zkoušel jste to na novém článku, ano? Případně, můžete sem hodit screenshot s nastavením Pathauto a jeho vzorečků pro uzly? Já to zkoušel právě na stejné konfiguraci a šlapalo to.

návštěvník

V tomto jsem také nováček, ale podle knihy funguje pathauto na poprvé. Pravděpodobně děláte někde chybu a motáte se v kruhu.

Následně, až budete mít Pathauto funkční, doporučuji doplnit o modul Transliteration, který odstraňuje diakritiku, pak to celé funguje naprosto dokonale...

návštěvník

No tak problém byl právě v tom, že jsem to na novém článku nezkoušel. Bulk update ve mě totiž vzbudil dojem, že to zvládne i článků starých. Díky za konzultaci:)

návštěvník

Už jsem na to chtěl psát dotaz. Marně jsem totiž v D-7 hledal tokeny, které poskytoval D-6. Takže - díky moc.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru