Pathauto a duplicita URL

Měl bych jen dotaz, zda existuje modul, který by ke článku generoval číslo aby nedocházelo k duplicitě URL (Resp. abych se vyhnul tomu co je napsáno v knize v nastavení Pathauto - Nastavení aktualizace), tak, jako tomu je např. na portálu seznam.cz, kdy je obsahu předřazeno číslo a pak název obsahu oddělený oddělovači "-".

Děkuji za případné odpovědi.

Profile picture for user Jan Polzer

No a co třeba do vzorků pro generování cesty doplnit nid pro číslo uzlu nebo nějakou kombinaci data?

návštěvník

To mne také napadlo. Nabízela se nejjednodušší možnost a tak jsem podle obrázku http://drupal.org/project/pathauto zkusil obdobně v: Konfigurace - URL Aliasy - záložka Patterns do prvního předdefinovaného vzorku doplnit "contents/[yyyy][mm][dd]/[node:title]". Bohužel z toho vzniknul akorát nesmysl. Prosím, můžete mi napsat kde dělám chybu?

návštěvník

Už jsem na to přišel. Nápověda je v Replacement patterns. Pro oči nevidím... Ale vážně si nevím rady aby mi to psalo datum yyyymmdd-nazev-obsahu. Nabízí mi to akorát čas z Unixu, ale jak na vlastní zobrazení data, nevím.

Profile picture for user Jan Polzer

No jo, [yyyy] Vám Token a Pathauto v Drupalu 7 nezpracuje. Pro datum ve vlastním formátu musíte použít toto: [current-date:custom:VZOREKDATA]. Vzorek data je standardní zápis data a času v PHP, příslušné nahrazovací vzorky najdete v nápovědě na stránce k funkci date().

Takže u vás by to mělo být něco jako [current-date:custom:Ymd]. Pak to vygeneruje 20110819.

návštěvník

Velmi děkuji za odpověď. Samozřejmě jsem jen nečekal na Vaši odpověď a podíval jsem se na diskusní fóra PHP (konkrétně php.net). Laboroval jsem, byl jsem blízko vašemu výsledku, ale bez úspěchu. Nakonec jsem zjistil, že Váš zápis je potřeba doplnit o uvozovky, tedy [current-date:custom:"Ymd"]. Ještě jednou velmi děkuji, je to vyřešeno.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru