Pathauto a duplicita URL

Měl bych jen dotaz, zda existuje modul, který by ke článku generoval číslo aby nedocházelo k duplicitě URL (Resp. abych se vyhnul tomu co je napsáno v knize v nastavení Pathauto - Nastavení aktualizace), tak, jako tomu je např. na portálu seznam.cz, kdy je obsahu předřazeno číslo a pak název obsahu oddělený oddělovači "-".

Děkuji za případné odpovědi.

Fórum: 

Reklama

No a co třeba do vzorků pro generování cesty doplnit nid pro číslo uzlu nebo nějakou kombinaci data?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

To mne také napadlo. Nabízela se nejjednodušší možnost a tak jsem podle obrázku http://drupal.org/project/pathauto zkusil obdobně v: Konfigurace - URL Aliasy - záložka Patterns do prvního předdefinovaného vzorku doplnit "contents/[yyyy][mm][dd]/[node:title]". Bohužel z toho vzniknul akorát nesmysl. Prosím, můžete mi napsat kde dělám chybu?

Už jsem na to přišel. Nápověda je v Replacement patterns. Pro oči nevidím... Ale vážně si nevím rady aby mi to psalo datum yyyymmdd-nazev-obsahu. Nabízí mi to akorát čas z Unixu, ale jak na vlastní zobrazení data, nevím.

No jo, [yyyy] Vám Token a Pathauto v Drupalu 7 nezpracuje. Pro datum ve vlastním formátu musíte použít toto: [current-date:custom:VZOREKDATA]. Vzorek data je standardní zápis data a času v PHP, příslušné nahrazovací vzorky najdete v nápovědě na stránce k funkci date().

Takže u vás by to mělo být něco jako [current-date:custom:Ymd]. Pak to vygeneruje 20110819.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Velmi děkuji za odpověď. Samozřejmě jsem jen nečekal na Vaši odpověď a podíval jsem se na diskusní fóra PHP (konkrétně php.net). Laboroval jsem, byl jsem blízko vašemu výsledku, ale bez úspěchu. Nakonec jsem zjistil, že Váš zápis je potřeba doplnit o uvozovky, tedy [current-date:custom:"Ymd"]. Ještě jednou velmi děkuji, je to vyřešeno.

Fajn :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář