Pár dotazů

Dobrý den, pane Polzere,

potřeboval bych několik rad:

<ol><li>máte hezké CAPTCHA. Jaký modul používáte?</li><li>Při čtení článku mají oprávnění uživatelé (autor, editor) nahoře záložky <em>Zobrazit</em>, <em>Upravit</em>, případně další. Jak sem mohu přidat záložku? Potřebuji pro redaktory zobrazit přehled nevydaných článků kvůli schvalování a přijde mi hezké a systémové řešit to tady a nikoliv v nějakém bloku nebo menu.</li><li>Dole pod článkem jsou zase odkazy <em>Přidat komentář</em>, <em>Sdílet článek</em> a v teaseru ještě např. <em>Číst dál</em>. Jak to přidat sem?</li><li>Jak to udělat, abych mohl aktualizovat téma a přitom nepřišel o případné úpravy v template.php, page.tpl.php, region.tpl.php, moje_thema.info a v dalších? Když třeba chci přidat jeden svůj region a přidat svůj soubor css, ale jinak využívat vše, co téma nabízí. Při aktualizaci se mi (asi?) ty soubory přepíší novým a musel bych to pokaždé dodávat ručně znovu?</li></ol>

Děkuji mnohokrát.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den.

Captcha - používám modul Mollom.

Záložku na zmíněné místo přidáte jen programově, přes funkci hook_menu().

Aktualizace témat - pokud z nějakého existujícího tématu potřebujete základ s možností aktualizací, ale zároveň něco měníte, je asi nejlepší si vytvořit tzv. subtheme - info k tomu najdete na Drupal.org.

Ano, téma se při aktualizaci přepíše.

návštěvník

Děkuji. Na hook_menu() jsem se koukal. Zatím si ale stále nemohu zvyknout na filosofii programování v Drupalu, tak to asi vyřeším spíš pomocí dalšího kontextového menu.

Aktualizace: právěže regiony nejsou dědičné, tak to znamená mít vždy vlastní THEME.info a page.tpl.php. Pokud při aktualizaci je přímo v nich nějaká změna, mám smůlu :-(.

 

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru