Oprava pole ve Správě polí

Měl bych dotaz, jakým způsobem bych mohl provést opravy některých polí ve Správě polí? Např. se mi "podařilo" napsat TJ Gottwaldow a všimnul jsem si chyby až po několika měsících...
Při opravě mi Drupal napsal chybové hlášení:

Pro toto pole existují data v databázi. Nastavení pole již nelze změnit.
Toto nastavení se aplikuje na pole Přestup všude, kde se používá. Nastavení má dopad na způsob uložení dat v databázi a nemůže být změněno, jakmile se data vytvoří.

návštěvník

Aha, pravděpodobně bych měl být konkrétnější. Jedná se o to, že toto pole je rozbalovací seznam a při registraci ve formuláři si uživatelé volí svůj sportovní klub. Jestli náhodou neodmítá Drupal změnu oprávněně, když již registrované chci změnit z TJ Gottwaldow na TJ Gottwaldov... Proto bych potřeboval pomoc, jak na opravu v Drupal-u nebo v tabulce MySQL.

Verze Drupal-u je 7.x
phpMyAdmin v.3.2.5
MySQL v.5.1.49

Profile picture for user Jan Polzer

Jo ták, vy potřebujete změnit jednu z položek v té rozbalovačce. Pokud už ji někdo využil, pak by se to samozřejmě nemělo dát měnit.

V databázi by to jít mělo. Prostě si v phpMyAdmin nechejte vyhledat všechny tabulky obsahující tento výraz, pak jděte do editace těch konkrétních záznamů a přepište to.

návštěvník

Tabulky jsem si nechal vyhledat a provedl příslušné Vámi doporučené opravy/úpravy. Šlo to naprosto hladce. Pak jsem ale musel ještě provést tuto opravu i v seznamu hodnot (Konfigurace - Uživatelé - Nastavení účtu - správa polí), tedy ty hodnoty v rozbalovacím seznamu, které se oddělují svilou čarou:

 TJ Gottwaldov (TJG)|TJ Gottwaldov (TJG)

Vše proběhlo vpořádku, chci se ale ujistit od Vás, že je to správný postup. Zatím jsem tyto opravy provedl na identickém, zkušebním webu v Acquia Drupal, jako vždy, než dělám něco na ostrou verzi...

návštěvník

Tak už nic. Laboroval jsem na zkušební verzi webu a opravy či úpravy tabulek jsou jednodušší záležitostí než se zdá. Provedl jsem to následně i na ostré verzi a vše je vpořádku.

V každém případě díky za pomoc.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru