Obsah knihy

Dobrý den!
Chtěl bych se zeptat, zda jsem pochopil správně, že všechny úpravy textů jsou pomocí administračního menu. A že je nemůže vyplňovat sám uživatel bez oprávnění k admin menu. Protože mě mate pojem "políčka". Ze začátku jsem myslel, že to jsou políčka jako jsem tady vyplňpval "Předmět" "Text" atd. ale podle popisu v knize jsem dospěl k názoru, že tomu tak není.

Děkuji za odpověď.
FerdaCZE

Profile picture for user Jan Polzer

No, nepochopil jste toho více soudě dle Vašeho dotazu. Montujete totiž hrušky s jablky, což mě mrzí.

Asi Vás má odpověď úplně neuspokojí, bude to chtít delší studium. Každopádně:

1. Administration menu je doplňkový modul, v Drupalu je standardně jako admin lišta modul Toolbar. Ano, zobrazí se tomu, kdo k němu má oprávnění a v této liště se navíc zobrazí jen ty položky administrace, ke který má daný uživatel přístup.

2. Políčka jsou všechno, co vyplňujete například při vkládání článku nebo stránky. Mimo nadpisu. Tedy políčko na vložení obsahu/textu článku. Políčko pro nahrání obrázku. Políčko pro výběr kategorie článku. Políčko pro vložení tagů. Políčko pro nahrání přílohy. Atd. Atd.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru