Newsletter v drupale

Rád by som sa informoval, či jestvuje v drupale modul, ktorý by umožńoval čiateľovi zadať svoju mailovú adresu na ktorú by mu chodilo oznámenie o nových článkoch bez toho,aby sa musel registrovať na webe vo wordprese je to napríklada plugin AJAX NEWSLETTER.

 

ďakujem za odpoveď a pekným nový rok želám

Profile picture for user Jan Polzer

To, co žádáte, není newletter, ale oznámení o nových článcích. Na newslettery slouží modul Simplenews, k němu se může přihlásit i anonymní uživatel.

Informace o nových článcích může zasílat například modul Subscriptions, ale jen registrovaným uživatelům.

Neregistrovaní si mohou nechat zasílat mailem nové komentáře, a to pomocí modulu Comment notify.

Co se týče sledování článků i neregistrovanými uživateli, můžete ještě kouknout na modul Notify nebo Watcher. Ale osobně je neznám, takže nemohu doporučovat.

návštěvník

Bohužel, toto Drupal naprosto nezvládá... existuje spousta modulů, ale ani jeden neřeší velmi základní věc každého moderního webu - automatizované rozesílání novinek z webu i pro neregistrované uživatele. Zkusil jsem všechny moduly a ani jeden nefunguje tak, jak by člověk chtěl. 

Simplenews je sice na newslettery, ale protože je nejpokročilejší a nejpoužívanější, řeší i novinky na webu. Konkrétně přes jeho submodul scheduller a insert view. Až potud je to sice kanón na vrabce, ale aspoň že to... jenže, on posílá maily, i když se na webu nic neděje. A to je slaboduchost nejvyšší kategorie. 

Profile picture for user Jan Polzer

To není otázka Drupalu jako takového. Jeho API umožňuje dostatečné rozšíření na o, aby si to někdo naprogramoval. Že neexistuje hotové řešení, které jen zapnete, je druhá věc. Nezaměňoval bych to.

návštěvník

Nemyslel jsem ani tak Drupal jako systém, ale Drupal jako komunitu. Panuje tu velká roztříštěnost a pak se stává, že některé oblasti nejsou pokryty, nebo jsou pokryty zbytečně mnoha moduly, které se neefektivně překrývají a jiné věci opomíjejí a podobně. Zcela tu chybí nějaké řízení toho, kam se soustředit, specifikace toho, co je potřeba. Ano, tak to prostě v OS je, ale pak se nelze divit, že jiná OS CMS často Drupal překonávají, protože nejsou tak anarchisticky svobodomyslná. 

 

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru