Několik otázek k Drupalu

Jelikož jsem s Drupalem začátečník, s mnohými věcmi si nevím rady, konkrétně s těmito:

1. K zobrazování obrázků používám Thickbox. Náhodný obrázek v menu funguje bezvadně, taktéž galerie. Když však vložím obrázek do článku, odkaz vede do adresáře kde jsou importované obrázky, tak se mi neotevře. Jak docílit toho, aby i v článcích Thickbox fungoval.

2. Vytvořil jsem roli Redaktor. Jak docílit toho, aby redaktor mohl upravovat pouze své články a určitého typu? Když mu povolím přístup do správy obsahu a v oprávněních povolím přidat/upravit/smazat jen určitý typ, tak stejně při povolené správě obsahu může vytvářet i další obsah a může upravovat všechny stránky.

3. Existuje nějaký modul na rozesílání hromadných e-mailů všem uživatelům? Zkusil jsem modul Notify, ale ten mi nefunguje.

4. Zkusil jsem zapnout modul Windows Live Messenger, ale nebyl jsem s tím spokojen, jak je možné, že i po vypnutí se zobrazuje v nastavení webu, to samé platí i při modulu WLW Blog API (ten však používám).

5. Jak mám nastavit modul XML Sitemap, při aktualizaci mi to hází samé chyby a v souboru sitemap.xml nic nepřibývá.

To je asi tak z těch nejdůležitějších věcí vše. Budu rád za každou pomoc. Kdyžtak možno kontaktovat i na ICQ 231621547 či e-mail/wlm amigo.honza(a)windowslive.com.

Fórum: 

Reklama

Dobrý den.

1. Záleží na tom, jak obrázek do textu vkládáte. Pokud ručně, je třeba upravit odkaz na obrázek tak, že mu přiřadíte class="thickbox", pokud se nepletu.

2. Řekněme, že máme typ obsahu story. V tom případě nastavte oprávnění create story content (vytváření) a edit own story content (úprava jen vlastních obsahů story). Nikoli tedy edit any story content (úprava jakéhokoli story).

3. Notify je upozorňovací, zkuste třeba Simplenews (http://drupal.org/project/simplenews)

4. Vypnutý modul nemůže fungovat, pro jistotu jej můžete i smazat. Někdy se samozřejmě může stát, že po něm zůstanou odkazy v navigačním menu. Klidně je zrušte.

5. Jakou verzi XML Sitemap používáte? Ta současná funguje bez problémů. Důležité je, jaké chyby to píše. Jinak Vám nikdo neporadí.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

1. Nezdařilo se, ale zdařil se Lightbox2.

2. To je právě ten problém, nastavené to mám, ale nefunguje to.

3. Děkuji, funguje.

4. Modul byl vypnut, odinstalován, adresář odstraněn z ftpa přesto se zobrazuje v nastavení webu.

5. Mám poslední verzi xml sitemap, avšak nic se do něj nezapisuje, atributy povoleno vše, není třeba ještě někam zadat nějaké údaje? Např. do toho sitemap.xml (je úplně prázdný...)

Jak jednoduše přenést databázi například jen s články do jiné databáze na jiném serveru?

Máte zde moc hezký návod na použítí Lightbox2, jakým způsobem však nastavit Lightbox2, abych mohl hromadně importovat fotky po celých galeriích a nemusel to dělat ručně? Dobře to má http://mooring.cz

add bod 5
Měl jsem to nahrané ve špatném v adresáři...

...takže instalace a nastavení modulu proběhlo v pořádku, ale přesto se nic nezapisuje, cron byl spuštěn

Asi bych ten web musel vidět, takto těžko radit. Jinak co se týče fotogalerie, ten mooring.cz asi používá modul Fast Gallery (http://drupal.org/project/fast_gallery)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Co se týče přenosu databáze, tak zde několik odkazů na články vysvětlující tuto problematiku. Pokud by nestačili a přidá-li se ještě někdo, můžeme přenosu databáze věnovat další videonávod o Drupalu.
http://www.backuphowto.info/how-backup-mysql-mysqldump
http://www.backuphowto.info/how-to-back-up-mysql-database

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář