Několik otázek k Drupalu

Jelikož jsem s Drupalem začátečník, s mnohými věcmi si nevím rady, konkrétně s těmito:

1. K zobrazování obrázků používám Thickbox. Náhodný obrázek v menu funguje bezvadně, taktéž galerie. Když však vložím obrázek do článku, odkaz vede do adresáře kde jsou importované obrázky, tak se mi neotevře. Jak docílit toho, aby i v článcích Thickbox fungoval.

2. Vytvořil jsem roli Redaktor. Jak docílit toho, aby redaktor mohl upravovat pouze své články a určitého typu? Když mu povolím přístup do správy obsahu a v oprávněních povolím přidat/upravit/smazat jen určitý typ, tak stejně při povolené správě obsahu může vytvářet i další obsah a může upravovat všechny stránky.

3. Existuje nějaký modul na rozesílání hromadných e-mailů všem uživatelům? Zkusil jsem modul Notify, ale ten mi nefunguje.

4. Zkusil jsem zapnout modul Windows Live Messenger, ale nebyl jsem s tím spokojen, jak je možné, že i po vypnutí se zobrazuje v nastavení webu, to samé platí i při modulu WLW Blog API (ten však používám).

5. Jak mám nastavit modul XML Sitemap, při aktualizaci mi to hází samé chyby a v souboru sitemap.xml nic nepřibývá.

To je asi tak z těch nejdůležitějších věcí vše. Budu rád za každou pomoc. Kdyžtak možno kontaktovat i na ICQ 231621547 či e-mail/wlm amigo.honza(a)windowslive.com.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den.

1. Záleží na tom, jak obrázek do textu vkládáte. Pokud ručně, je třeba upravit odkaz na obrázek tak, že mu přiřadíte class="thickbox", pokud se nepletu.

2. Řekněme, že máme typ obsahu story. V tom případě nastavte oprávnění create story content (vytváření) a edit own story content (úprava jen vlastních obsahů story). Nikoli tedy edit any story content (úprava jakéhokoli story).

3. Notify je upozorňovací, zkuste třeba Simplenews (http://drupal.org/project/simplenews)

4. Vypnutý modul nemůže fungovat, pro jistotu jej můžete i smazat. Někdy se samozřejmě může stát, že po něm zůstanou odkazy v navigačním menu. Klidně je zrušte.

5. Jakou verzi XML Sitemap používáte? Ta současná funguje bez problémů. Důležité je, jaké chyby to píše. Jinak Vám nikdo neporadí.

návštěvník

1. Nezdařilo se, ale zdařil se Lightbox2.

2. To je právě ten problém, nastavené to mám, ale nefunguje to.

3. Děkuji, funguje.

4. Modul byl vypnut, odinstalován, adresář odstraněn z ftpa přesto se zobrazuje v nastavení webu.

5. Mám poslední verzi xml sitemap, avšak nic se do něj nezapisuje, atributy povoleno vše, není třeba ještě někam zadat nějaké údaje? Např. do toho sitemap.xml (je úplně prázdný...)

Jak jednoduše přenést databázi například jen s články do jiné databáze na jiném serveru?

Máte zde moc hezký návod na použítí Lightbox2, jakým způsobem však nastavit Lightbox2, abych mohl hromadně importovat fotky po celých galeriích a nemusel to dělat ručně? Dobře to má http://mooring.cz

návštěvník

add bod 5
Měl jsem to nahrané ve špatném v adresáři...

návštěvník

...takže instalace a nastavení modulu proběhlo v pořádku, ale přesto se nic nezapisuje, cron byl spuštěn

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru