nejde nahodit Drupal

Zdravím, včera jsem si koupil knihu v Luxoru (2.aktual. vydani) s tim ze hned vyzkousim co drupal umi a jak by se dal uplatnit. Zadrhel mam ale uz v prvnim kroce... Nelze spustit...
adresa webu je:
http://chocomania.cz/

poradite mi prosim co s tim, uz jsem zkousel vselijake klicky...

pritom server bezina apache
databaze existuje
a vse by melo byt jak byt ma...

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, vždyť Vám to Drupal sám píše:

Zkopírujte soubor ./sites/default/default.settings.php do souboru ./sites/default/settings.php.

Druhý problém s register_globals vyřešíte buď po konzultaci s webhostingem nebo vytvořením souboru php.ini v rootu webu a vložením řádku:

register_globals = Off

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Mně také nejde nahodit drupal....Stáhl jsem si Vertrigo_221,skopíroval jsem drupal do složky D:\VertrigoServ\www\drupal Vytvořil jsem databázi na localhost/phpmyadmin.Zde jsem klikl na Oprávnění >Přidat uživatele -vyplnil jsem jméno(př. pavel) a heslo (př.leos) (heslo 2×), přidělil všechna oprávnění,změnil kódování/porovnávání na UTF8_czech_ci > Pak jsem dal znova instalaci vyplnil jsem Název databáze:pavel,Uživatelské jméno k databázi:pavel,Heslo k databázi: leos - i jsem skoušel localhost.just to všelijak kombinovat s root,vertrigo.jo a sites/default default.settings.php jsem přejmenoval na settings.php tam a pokaždé dostávám hlášení_???:
Není možné se připojit k databázovému serveru MySQL. MySQL hlásí následující chybu: Access denied for user 'pavel'@'localhost' (using password: YES).
Jste si jist/a, že máte správné uživatelské jméno a heslo?
Jste si jist/a, že jste správně napsal/a jméno hostitele databáze?
Jste si jist/a, že databázový server běží?
Další

Nehlásí vám Vertrigo nějakou chybu? Někdy má na Vistě konflikt se Skype. I když, to byste asi nevytvořil databázi, kdyby nejela.

Vidím to tak, že nastala někde chyba ve vytváření databáze a přidělení uživatelského účtu k ní. Postup se zdá správný, takže těžko takto na dálku řešit.

Já to dělám tak, že při tvorbě uživatele v phpMyAdmin zapnu volbu "Vytvořit databázi stejného jména a přidělit všechna oprávnění". Pak je jakási jistota, že to bude správně a na nic nezapomenu :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář