nefunkční "čistá URL"

Dobrý den,

obracím se na Vás o radu. Při instalování Drupalu 6.19 + čeština + nějaké moduly na server (webhosting  - www.web4ce.cz, balíček MINI, více info na http://www.web4ce.cz/cz/webhosting/balicky/mini.html) mi instalace nepovolila zaškrtnout možnost "čistá URL" spolu s hláškou "Váš webový server nepodporuje tuto funkci". Drupal jsem doinstaloval bez problémů, ale bez této možnosti čistých URL.

V publikaci 333 tipů a triků pro Drupal jsem našel odpověď na daný problém. Obrátil jsem se na ně s prosbou o zapnutí podpory mod_rewrite a zpracování pravidel v souboru .htaccess v kořenovém adresáři webu. Odepsali mi, že je obojí zapnuté, že by to mělo fungovat. (Nevím zda to bylo zapnuté již při instalaci nebo to zapnuli až po mém mailu s prosbou.)

Poté jsem se přihlásil do Drupalu (Administrace-Nastavení webu-Čistá URL), abych čistou URL zapnul, ale opět jako při instalaci volby Vypnuto a Povoleno jsou vidět, zaškrtnuta je volba Vypnuto, ale není je možné změnit a pod tím opět hláška "Váš webový server nepodporuje tuto funkci".

Děkuji za odpověď

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, pokud je to na straně serveru zapnuto, pak je možná problém v tom, že si jejich server neporadí s pravidly ve výchozím souboru .htaccess, který je dodáván s Drupalem. V tom případě je můžete požádat o jeho úpravu, případně zkusit do souboru .htaccess v kořenové složce Drupalu dát následující obsah (ten původní odstranit).

  RewriteEngine on
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteCond %{REQUEST_URI} !=/favicon.ico
  RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]

Tímto úspěšně řeším podobný problém u Web4U.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den,

problém byl již vyřešen. Když jsem se po 2 dnech přihlásil do Drupalu a kontrolovat znovu nastavení (Administrace-Nastavení webu-Čistá URL), tak volba již byla zpřístupněna. Pravděpodobně zásah ze strany Web4ce po předchozích mailech na technickou podporu.

Každopádně díky za odpověď i za Vaše publikace o Drupalu. Dělám svůj první web na Drupalu a bez nich by to bylo buď velmi složité nebo bych (raději) ani nazačal.

Díky

Díky za info. Ať se Vám při prvních krocích s Drupalem daří.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář