nefunkční "čistá URL"

Dobrý den,

obracím se na Vás o radu. Při instalování Drupalu 6.19 + čeština + nějaké moduly na server (webhosting  - www.web4ce.cz, balíček MINI, více info na http://www.web4ce.cz/cz/webhosting/balicky/mini.html) mi instalace nepovolila zaškrtnout možnost "čistá URL" spolu s hláškou "Váš webový server nepodporuje tuto funkci". Drupal jsem doinstaloval bez problémů, ale bez této možnosti čistých URL.

V publikaci 333 tipů a triků pro Drupal jsem našel odpověď na daný problém. Obrátil jsem se na ně s prosbou o zapnutí podpory mod_rewrite a zpracování pravidel v souboru .htaccess v kořenovém adresáři webu. Odepsali mi, že je obojí zapnuté, že by to mělo fungovat. (Nevím zda to bylo zapnuté již při instalaci nebo to zapnuli až po mém mailu s prosbou.)

Poté jsem se přihlásil do Drupalu (Administrace-Nastavení webu-Čistá URL), abych čistou URL zapnul, ale opět jako při instalaci volby Vypnuto a Povoleno jsou vidět, zaškrtnuta je volba Vypnuto, ale není je možné změnit a pod tím opět hláška "Váš webový server nepodporuje tuto funkci".

Děkuji za odpověď

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, pokud je to na straně serveru zapnuto, pak je možná problém v tom, že si jejich server neporadí s pravidly ve výchozím souboru .htaccess, který je dodáván s Drupalem. V tom případě je můžete požádat o jeho úpravu, případně zkusit do souboru .htaccess v kořenové složce Drupalu dát následující obsah (ten původní odstranit).

  RewriteEngine on
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteCond %{REQUEST_URI} !=/favicon.ico
  RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]

Tímto úspěšně řeším podobný problém u Web4U.

návštěvník

Dobrý den,

problém byl již vyřešen. Když jsem se po 2 dnech přihlásil do Drupalu a kontrolovat znovu nastavení (Administrace-Nastavení webu-Čistá URL), tak volba již byla zpřístupněna. Pravděpodobně zásah ze strany Web4ce po předchozích mailech na technickou podporu.

Každopádně díky za odpověď i za Vaše publikace o Drupalu. Dělám svůj první web na Drupalu a bez nich by to bylo buď velmi složité nebo bych (raději) ani nazačal.

Díky

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru