Nefungující upload souborů

Přeji dobrý den,

 

mám pane Polzer takový dotaz ohledně uploadu souborů. Systém souborů mám nastavený jako veřejný, cesty jsou taky správně, ale když dám upload, tak se mi zobrazí gif, jako že se nahrává, ale pak se nezobrazí ani v rozhraní ani na serveru není. Nevíte, kde by mohl být problém?

 

Děkuji za odpověď

Viktor Svoboda

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, myslím, že někde v oprávnění pro zápis do složek. Zkontrolujte, zda nehlásí chybu Nastavení webu >> Systém souborů.

Případně jděte do složky files, v ní najděte soubor .htaccess a pokud jsou jeho tři řádky odkomentované, zakomentujte je - vložením # na jejich začátek.

návštěvník

To jsem již vše vyzkoušel. Tak jsem zkusil nahrávání souborů přes filefield. Tato mi zapíše alespoň chybu do logu, " Objevila se neodstranitelná chyba. Nahrávaný soubor nejspíš překročil maximální velikost souboru ", což vzhledem k velikost souboru 4kB mi přijde nepravděpodobné. I tak jsem zkusil obrátit se na hosting. Ale ani tam mi nebyli schopni poradit a tvrdí, že problém je na mé straně.

Profile picture for user Jan Polzer

TO vypadá na překročení limitu, který jste si mohl nastavit při definici tohoto políčka.

návštěvník

Tak jsem nakonec vyzkoušel nahrát na server jednoduchý uploader do složky mimo drupal a stejně to nejde, takže bude asi problém spíš na serveru. Políčko pro velikost souboru jsem ponechal prázdné, takže přebírá velikost od hostingu, který je 10MB.

návštěvník

Problém vyřešen. Napíšu to tu, kdyby měl někdo stejný problém.

Potíž byla v tom, že předchozí tvůrce webu smazal adresářovou strukturu webu (tedy subdomains a v něm subadresář www, log, stats a hlavně ten nejdůležitější pro přenos souboru tedy tmp). Ftp mi nastavil do složky www, takže zkontrolovat ostatní adresáře nebyla možnost, protože se zdálo, že jsem v rootu.

Ještě upřesním, že při přenášení souborů na web se nejdřív tento přenese do složky tmp a až po jeho úplném nahrátí na server dochází ke kopírování na určené místo.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru