Nefungující komentáře

Dobrý den,

Na mojí www stránce nelze vkládat nové komentáře, na adrese http://prifuk.cz/comment/reply/260#comment-form, kde by mělo být zobrazeno nové okno pouze pro přidání komentáře, se zobrazuje obsah titulní strany ( http://prifuk.cz/node ). Tento problém se vyskytuje u všech odkazů pro přidání komentáře, dokonce i u odkazu pro vložení odpovědi na již existující komentář. Odkaz na zobrazení již existujících komentářů pracuje normálně.

Tady se nachází odkazy na tabulky se seznamem použitých modulů na stránce: 

Odkaz na tabulku modulů pro openoffice

Odkaz na tabulku modulů pro excel

Nastavení komentářů obrázek 1

Nastavení komentářů obrázek 2

Kliknutím na odkazy mělo jít přejít na soubor.

Položil jsem již stejný dotaz na www.drupal.cz, ale v době psaní tohoto dotazu jsem nedostal potřebnou odpověď. Jistě chápete, že jde o závažnou dysfunkci stránky, umožňující především diskusi.

Předem komukoli děkuji za odpověď.

Profile picture for user Jan Polzer

A není to tím, že komentáře máte nastaveny jen pro přihlášené uživatele? Nechci se tam registrovat jen proto, abych ověřil, zda se to po přihlášení opraví. Zkuste sám.

návštěvník

 

Komentáře máme nastavené jen pro přihlášené uživatele, jsme spíše stránka cílící na užší počet lidí, spíše se snažíme o malou komunitní síť. Jen část obsahu je veřejná. Byly povolené, ale byli jsme nuceni je zrušit, protože nám tam lezli boti a nechávali SPAM plný nějakýho divnýho roztrhanýho HTML... Nejspíš někdo najal armádu indů.

Problém s komentáři nastal každému uživateli, včetně mně, jednomu z administrátorů (veškerá práva, jen ne účet č. 1). Komentáře fungovaly i po zakázání odhlášeným uživatelům. Přidávání komentářů fungovalo u některých obsahů, než jsem sjednotil nastavení všech typů obsahu, jak uvádím. Link pro odpověď musel fungovat ještě před týdnem, kdy jsem psal komentáře bez problémů.

Na pár dnů tedy povolím komentáře všem, stejně nefungujou, abyste mohli vyzkoušet a poznat na vlastní oči problém. Anonymní uživatel tedy nyní má 1)přístup ke komentářům, 2)psát komentáře a 3)psát komentáře bez schválení, jako ostatní uživatelé. Doufám že to je vše, co potřebují. Komentáře vyzkoušejte prosím zde.

 

Profile picture for user Jan Polzer

Koukám na ten váš web i na Drupal.cz, co jste napsal. Napadá mě, nemáte náhodou nějaký redirektovací modul? Global Redirect, Node Redirect, CCK Redirect? Nezlobí?

Jinak, jako prevenci před armádou decaptcharů doporučuji Mollom.

návštěvník

Kdepak, nic takového, seznam modulů je dostupný v podobě tabulky přímo v dotazu. (některé z modulů nejsou povoleny, například Feed nebo Activity, Feed proto že ještě nebyl čas jej nastavovat a Activity proto, že byla krajně nespolehlivá.

návštěvník

Kromě čistá URL, modulu path (nepovinná součást jádra) kvůli volbě url k článku pro uživatele a external links starající se o otevírání odkazů na jinou doménu v nové kartě prohlížeče nic, co by mělo ovlivňovat adresy.

Profile picture for user Jan Polzer

Zkuste ještě vypnout ty External Links. Kouněte také do Logy > Nejnovější záznamy v logu, není-li tam nějaké související info.

návštěvník

V logu se nachází jen varování o špatně nakonfigurovaných zdrojích agregátoru, chybící logo jiného webu nebo automatické odlhášení užibvatele... nic vážnějšího než varování už tam není, logy sbíráme na měsíc.

V administraci jsem zakázal v nastavení toho modulu (zákeřně v administraci pod odkazem external new tab) otevírání v novém okně. Vyčistil jsem cache, zkusil napsat komentář a stále beze změny. Mám zkusit zakázat celý modul?

Stránka s hlášením stavu je celá zelená, s výjimkou aktualizace - pro Token, CCK, Profileplus, Elements a jádro Drupalu. Uznávám že se zrovna sešly důležité aktualizace, ale komentáře fungovaly ještě před týdnem, kdy byly aktualizace ve stejném stavu. Mám zkusit je zaktualizovat?

Profile picture for user Jan Polzer

To je zvláštní. Jinak, zkuste ten modul úplně vypnout. Ono se nic nestane. Když jej zase zapnete, jeho nastavení se obnoví, při obyčejném vypnutí modulu zůstává zachováno.

Asi je na místě otázka, co se s webem v týdnu všechno dělo, když to před týdnem jelo.

návštěvník

Odkaz "Odpovědět" nefunguje už delší dobu, vkládání nového komentáře fungovalo jen u některých obsahů. Já jsem se rozhodl nastavení komentářů sjednotit, aby v tom nebyl na webu nepořádek a nastavil je tak, jak je vidět na přiložených dvou obrázcích. Od té doby sjednocenně nefungují nikde. Takže abych to upřesnil a uvedl na pravou míru, komentáře zlobí dlouho, ale aspoň někde je vložit šlo.

Mám podezření, že ten odkaz na formulář pro přidávání komentáře v novém okně, stejně tak odpovídání, prostě nefungují a případný návrat k vypisování komentáře ve formuláři přímo v článku by jen částečně vyřešil příznaky, ale nezbavil nás chyby.

Modul external links jsem vypnul, vyčistil cache a vlezl z jinýho prohlížeče jako odhlášený uživatel, odkaz pro přidání komentáře stále nefunguje - přeposílá zpět na titulní stranu.

Tohle je asi špatný dotaz, ale nemohlo by pomoct vypnout a zapnout modul comment?

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru