Nefunguje odesílání emailu

Dobrý den,
na D7 mi nefunguje odesílání emailů ani při registraci ani v kontaktním formuláři. Při odeslání kontamtního formuláže dostanu dvě hlášky, jednu chybovou:
„Nepodařilo se odeslat e-mail. Pokud problém trvá, kontaktujte administrátora webu.“

„Vaše zpráva byla odeslána.“

 Je nutné něco mimo základní emailové adresy v Drupalu nastavit? Nebo to může být nějakým nastavením na serveru? Už jsem psal na podporu, ale tváří se, že je vše v pořádku a prý co mám nastaveno na SMTP.

Děkuji za pomoc
Zdeněk

Profile picture for user Jan Polzer

Zkuste si udělat jednoduchý skript, který pošle zprávu pomocí PHP funkce mail() http://php.net/manual/en/function.mail.php Pokud to nepůjde, je špatně nastavený server. Drupal používá v podstatě to samé.

Pokud byste chtěl využívat externí poštovní server mimo server, kde Vám Drupal běží, zkuste tento modul drupal.org/project/smtp

návštěvník

Díky za radu,

pomocí skriptu jsem zjistil, že emaily nejde odesílat jen na vlastní doménu, na ostatní to bylo bez problémů. Bylo to špatným nastavením domény u webhostingu. Nyní už to funguje.

Ještě jednou děkuji

Zdeněk

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru