Nástroj pro zvětšování písma jen u článků

Pěkně zdravím. Jsem brejlovec a tak oceňuji pomůcky ála zvětšování písma jen pro konkrétní oblast (články). Moc pěkně to mají vyřešené na webu http://extrawindows.cnews.cz/ pomocí lištičky A- A A+ umístěné nad textovým polem pro hledání na webu.

Zkoušel jsem vyhledat odpovídající modul na drupal.org, ale nebyl jsem úspěšný. Byla by nějaká rada? Moc bych si podobnou lištu přál.

Děkuji MartinR

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím. Na ExtraWindows jsem to naprogramoval jednoduše tak, že ta tlačítka jsou tvořena pomocí HTML v klasickém bloku v Drupalu. Pomocí jQuery je na ně navěšena obsluha kliknutí, která zvětšuje písmo v článku tím, že změní velikost základního písma pomocí CSS. Písma v článku jsou pak v CSS definována procenty, takže pokud se změní velikost základního písma, mění se odpovídajícím způsobem velikos textů, mezinadpisů, názvů kapitol atd. Aktuální nastavení se navíc ukládá do cookies a při načtení stránky aplikuje.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru