nastenka/vyveska

Dobry den,

u sportovniho oddilu byli drive informovani rodice pomoci papirku, krere dostala kazda cvicenka. Premyslim, jak jednoduse vytvorit na webu něco jako nástěnku nebo vyvesni tabuli, kde by se tyto zprávy objevovaly a nahradily by papirky.
Napadla mne moznost vyuzit modul event, kde by se plnil informacemi event-kalendar a pak by se pomoci modulu views vytvorila na nejake strance nastenka.
Moc zkuseny v tomto nejsem a tak se ptam, zda je moje myslenka realna popripade, zda existuji i nejaka další reseni.

Diky za vas nazor

Petr Podrabsky

Fórum: 

Reklama

Asi by to šlo, já bych ale zvolil jiné řešení. Definoval bych nový typ obsahu, zapnul podporu CCK a nainstaloval modul Date. Pro tento typ obsahu bych přidal políčka s datem zveřejnění a stažení z nástěnky. Pak bych jednoduše definoval View, které zobrazí obsah daného typu, kde aktuální datum bude vyhovovat rozmezí definovanému políčky Date.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Diky moc

Presne tak jsem to i vyzkousel a funguje to :-) (http://www.skprovo.com/nastenka-brno, http://www.skprovo.com/nastenka-brezina). Nez jsem se zorientoval, chvilku jsem si musel s Views pohrat. Je to hodne silny nastroj.
Diky moc jeste jednou.
Obe nastenky sahaji na stejny novy typ "Vzkaz" vydefinovany v CCK (zatrzitka Brno,Brezina). Pak jsem si udelal 2 Views, jedno pro Brno, druhe pro Brezina s prislusnym filtrem. Na horni liste pak obe views zobrazuji.
Kvuli casu jsem volil toto neelegantni a kostrbate reseni.
Mel jsem predstavu o jednom odkazu Nastenka, kde kliknutim na odkaz by se zobrazilo POPUP menu Brno a Brezina, kde by se mohla lokalita podle parametru filtrovat z jedno views.
Mel byste k tomu nejake doporuceni?

Zkusil bych rozbalovací menu pomocí Nice Menus. V akci jej můžete vidět například na epublishing.cz.

Pak bych si nastudoval argumenty ve Views a zkusil bych filtrovat podle toho, co je uvedeno v URL. Tím pádem vám bude stačit jediná definice Views. S tím Vám ale moc nepomůžu, prakticky jsem to myslím zatím nikde nepoužil.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Mimochodem, Views v Drupalu se věnuje i dnešní video http://www.maxiorel.cz/drupal-6-views-2-uzivatelske-profily-video

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář