nastenka/vyveska

Dobry den,

u sportovniho oddilu byli drive informovani rodice pomoci papirku, krere dostala kazda cvicenka. Premyslim, jak jednoduse vytvorit na webu něco jako nástěnku nebo vyvesni tabuli, kde by se tyto zprávy objevovaly a nahradily by papirky.
Napadla mne moznost vyuzit modul event, kde by se plnil informacemi event-kalendar a pak by se pomoci modulu views vytvorila na nejake strance nastenka.
Moc zkuseny v tomto nejsem a tak se ptam, zda je moje myslenka realna popripade, zda existuji i nejaka další reseni.

Diky za vas nazor

Petr Podrabsky

Profile picture for user Jan Polzer

Asi by to šlo, já bych ale zvolil jiné řešení. Definoval bych nový typ obsahu, zapnul podporu CCK a nainstaloval modul Date. Pro tento typ obsahu bych přidal políčka s datem zveřejnění a stažení z nástěnky. Pak bych jednoduše definoval View, které zobrazí obsah daného typu, kde aktuální datum bude vyhovovat rozmezí definovanému políčky Date.

návštěvník

Presne tak jsem to i vyzkousel a funguje to :-) (http://www.skprovo.com/nastenka-brno, http://www.skprovo.com/nastenka-brezina). Nez jsem se zorientoval, chvilku jsem si musel s Views pohrat. Je to hodne silny nastroj.
Diky moc jeste jednou.
Obe nastenky sahaji na stejny novy typ "Vzkaz" vydefinovany v CCK (zatrzitka Brno,Brezina). Pak jsem si udelal 2 Views, jedno pro Brno, druhe pro Brezina s prislusnym filtrem. Na horni liste pak obe views zobrazuji.
Kvuli casu jsem volil toto neelegantni a kostrbate reseni.
Mel jsem predstavu o jednom odkazu Nastenka, kde kliknutim na odkaz by se zobrazilo POPUP menu Brno a Brezina, kde by se mohla lokalita podle parametru filtrovat z jedno views.
Mel byste k tomu nejake doporuceni?

Profile picture for user Jan Polzer

Zkusil bych rozbalovací menu pomocí Nice Menus. V akci jej můžete vidět například na epublishing.cz.

Pak bych si nastudoval argumenty ve Views a zkusil bych filtrovat podle toho, co je uvedeno v URL. Tím pádem vám bude stačit jediná definice Views. S tím Vám ale moc nepomůžu, prakticky jsem to myslím zatím nikde nepoužil.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru