Nastavení sites/defaults po exportu z localhost na server

Dobrý den,

 

pro přenos stránek z localhostu na ostrý server jsem nastavil práva u adresáře na  sites/default na -rwx-rwx-rwx-.

Přenos proběhl bez problémů, včetně importu db. Když si však zobrazím hlášení o stavu admin/reports/status, tak dostávám hlášku:

Konfigurační soubor
Není chráněný

Adresář sites/default není chráněn proti zápisu a to znamená bezpečnostní riziko. Je třeba k adresáři nastavit práva pouze pro čtení.

Pokud mu však odeberu právo pro zápis, zobrazí se mi úvodní strana Drupalu - Select languages. Pokud vyberu češtinu, Drupal pokračuje dál v instalaci hláškou - zkopírujte default.settings.php na settings.php. Za tuto hlášku jsem již nešel, abych nemusel celý web znovu importovat (mám obavy). Nevíte někdo co s tím?

Předem díky za rady.

Fórum: 

Reklama

Dobrý den. Zápis by měl být povolen do sites/default/files a do sites/default/temp, ale ne do sites/default jako takového, Jde o to, že v sites/default je soubor settings.php, který by nemělo být možné měnit.

Ta hláška se vám zobrazuje proto, že si při vaší konfiguraci Drupal myslí, že není nainstalován. Nevidí na svůj settings.php. Čili nemsí mít právo zápisu, ale Drupal na něj musí vidět. Zkontrolujte vlastníka a skupinu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář