Nastavení sites/defaults po exportu z localhost na server

Dobrý den,

 

pro přenos stránek z localhostu na ostrý server jsem nastavil práva u adresáře na  sites/default na -rwx-rwx-rwx-.

Přenos proběhl bez problémů, včetně importu db. Když si však zobrazím hlášení o stavu admin/reports/status, tak dostávám hlášku:

Konfigurační soubor
Není chráněný

Adresář sites/default není chráněn proti zápisu a to znamená bezpečnostní riziko. Je třeba k adresáři nastavit práva pouze pro čtení.

Pokud mu však odeberu právo pro zápis, zobrazí se mi úvodní strana Drupalu - Select languages. Pokud vyberu češtinu, Drupal pokračuje dál v instalaci hláškou - zkopírujte default.settings.php na settings.php. Za tuto hlášku jsem již nešel, abych nemusel celý web znovu importovat (mám obavy). Nevíte někdo co s tím?

Předem díky za rady.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Zápis by měl být povolen do sites/default/files a do sites/default/temp, ale ne do sites/default jako takového, Jde o to, že v sites/default je soubor settings.php, který by nemělo být možné měnit.

Ta hláška se vám zobrazuje proto, že si při vaší konfiguraci Drupal myslí, že není nainstalován. Nevidí na svůj settings.php. Čili nemsí mít právo zápisu, ale Drupal na něj musí vidět. Zkontrolujte vlastníka a skupinu.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru