Nastaveni Free SMTP Server

Dneska jsem si nainstaloval Drupal na svuj lokálni počídač pomocí knížky kterou jsem si koupil.Nainstaloval jsem vertrigo a Free SMTP Server a potřeboval bych vědět jak mám nastavit Free SMTP Server aby mně funkovalo odesílání emailu jestli někdo ví tak mi napište postup. dik

návštěvník

Dobrý den, taky bych se přidal s jednou otázkou...Free SMTP Server jsem si nainstaloval, ale kdyz ho spustim stejně mi pošta ze stránek neodchází. Mám nainstalovaný Drupal 6 a provozuji ho zatim jen na localhostu - používám EasyPHP 3.
Když například vyplním kontaktní formulář, píše mi to pořád tu samou hlášku, jakou máte uvedenu ve Vaší knize na straně 47. Když jsem drupal instaloval, Free SMTP Server jsem ještě nainstalován neměl, ten jsem přidal až později.
Vypadá to jako by se Free SMTP Server nemohl připojit k portu #25, protože uplně dole mi píše "waiting for connections on port #25".
Avšak pomocí programku Currports (zobrazí všechny využívané porty) vidím, že port 25 je obsazen právě Free SMTP serverem.
Nenapadá Vás nějaké řešení tohoto problému?
Jinak děkuji Vám za pomoc v podobě tohoto webu - nacházím zde spoustu užitečných rad :-)
Děkuji Lukas

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím. Zkuste ověřit funkčnost SMTP serveru tím, že třeba nastavíte nějaký poštovní program (Thunderbird, Windows Mail, Outlook) tak, aby zprávy odesílal přes SMTP server, který je na adrese localhost, resp. 127.0.0.1. Pokud se odeslání zprávy nezdaří, pak asi server neběží nebo má jiný problém.

Jste k systému přihlášen s dostatečnými právy?

Snad i tento problém tu vyřešíme :)

návštěvník

Mámtentýž problém. Když v outlooku nastavím loclahost, tak z oulooku pošta normálně chodí, jen z lokálních stránek na Vertrigu ne. Díval jsem se i do php.ini a tam je SMTP nastaven na localhost, port 25. Takže nevím proč .....

Profile picture for user Jan Polzer

Tak nakonec jsem se dnes ráno dostal do situace, kdy mi Free SMTP Server začal shodou okolností zlobit také a nevím proč. Na Windows Vista.

Přemýšlím, že zkusím PostCast Server Free Edition.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru