NAS Synology a Drupal 7

Zdravím,

vlastním NAS Synology DS411j (CPU 1.2GHz a RAM 128MB) a po instalaci Drupal 7 jsem zjistil jak je pomalý přístup na webové stránky (a to jsem je nezačal ještě plnit informacemi). Napsal jsem tedy na technickou podporu aby mi poradili jak změnit hodnotu max_allowed_packed na doporučenou hodnotu alespoň 16MB. Bohužel, mi odepsali, že: "I když nemůžeme poskytnout oficiální podporu na úpravu MySQL, můžeme říct, kde je umístěn. Je pod / usr/syno/etc/rc.d/S21mysql.sh, a to může obnovit hodnoty po každé aktualizaci DSM.Vezměte prosím na vědomí, že úprava konfigurace systému se nedoporučuje, protože by to mohlo mít vliv na celý systém."

To si pochopitelně uvědomuji, ale nemyslím, že by tato hodnota, zvýšená o 8MB (původní hodnota max_allowed_packed je na 8MB) by až tak zásadně ovlivnila systém. Můžete mi, prosím, poradit jak se dostat do jinak skryté složky? V PC mám
instalován OS Win7 a klasickým povolením zobrazením skrytých souborů jsem neuspěl. Musím si instalovat třeba ve Virtual PC nějakou distribuci Linuxu, nebo se do složek mohu dostat přes Telnet, popř jiným způsobem?

Poraďte prosím, pokud víte, nebo máte zkušenost. Pak se pokusím povolit kešování, snad se načítání stránek zrychlí. Jinak bych asi musel zakoupit nějaký dobrý hosting, kde by se stránky načítaly svižně.

Děkuji za pozornost a případné odpovědi

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, 128 MB je ukrutně málo na celý server, pokud by na tom měl běhat Drupal. Doporučuji nějaký hosting nebo virtuální server a máte po problému. Viz hostingy.maxiorel.cz.

návštěvník

Na tom webu mi celkem záleží, takže půjdu na kvalitní hosting. Díky za informaci. Ale i přesto bych chtěl zkusit chování webového serveru na Synology po změně hodnot max_allowed_packet, už jen proto, že jsem se s tím tolik "mordoval". Jak se tedy dostanu na skryté soubory a adresáře tohoto systému založeného na Linuxu, prosím?

návštěvník

Takže jsem něco nastudoval na internetu a opravdu se lze velmi jednoduše připojit k NAS serveru pomocí služby Telnet. Změna hodnoty byla jednoduchá a v phpMyAdminu jsem si změnu ověřil v záložce "Proměnné". Ještě dnes večer zkusím Drupal 7.x nainstalovat a zkusím jestli se tato změna projevila v chování a rychlosti načítání stránek. Pak ještě napíši, jak se změny projevily, třeba někdo další bude mít stejný problém a tyto informace ocení. Předpokládám ale, že dojde na Vaše slova...

návštěvník

Takže po mém laborování jsem skončil u max_allowed_packet = 32MB (z původních 8MB) a v logu Drupalu PHP memory limit hlásí 128MB. Zapnul jsem ještě kešování a odezva stránek z původních cca 38 sec. jsou necelé 2 sec. Využití paměti na Synology je na cca 65%. Chtělo by to rychlejší CPU, ale to bych musel vyměnit celý stroj. Prosím, jestli máte ještě nějaké nápady na zrychlení načítání stránek, budu velmi potěšen.

Jinak kdyby měl někdo zájem o návod na tyto změny, tady jsou:

- Instalovat na OS Windows Telnet (kdo se zadrhne už zde, nemá smysl dále něco dělat),

- Na diskové stanici povolit Telnet ve firewallu a povolit tuto službu (viz manuál Synology),

- Na PC spustit Telnet a nalogovat se na stanici. V příkazovém řádku napsat "o ip_adresa_diskstation 23" (open IP_adresa port 23),

- pak zapsat "vi /usr/syno/etc/rc.d/S21mysql.sh" <Enter>,

- Najít a změnit hodnotu (přes "insert") MYSQL_ARGS="--max_allowed_packet=8M" na vámi požadovanou hodnotu,

- Po změně stisknout "Esc" a zapsat ":wq" a následně vložit "/usr/syno/etc/rc.d/S21mysql.sh restart" <Enter>.

Proběhne restart služby, pro jistotu jsem restartoval celou diskovou stanici (ale mělo by stačit pouze restart služby) a vyzkošet jak se projevily změny. Pro jistotu jsem instaloval celý Drupal až po těchto změnách dle návodu uvedeného v knize Drupal 7 od autora Jana Polzera. Pak jsem zapnul v Drupalu kešování a to bylo vše. Při zakládání stránek jde vše trochu pomaleji, ale když už máte vytvořeny rubriky, termíny a samotné menu, díky kešování je opravdu všechno rychlejší.

A na závěr bych chtěl upozornit, že veškeré změny na diskové stanici Vámi provedené jsou jen na Vaše riziko. Je potřeba zálohovat, zálohovat a zase zálohovat. Ale to platilo vždy...

návštěvník

Pardon, zapomněl jsem, že u logování na stanici přes Telnet je to "root" a heslo jaké má administrátor. Je to sice logické, ale pro jistotu to ještě dopisuji.

Děkuji za pozornost a doufám, že tímto návodem někomu pomohu.

návštěvník

V zátěži ještě nebylo zkoušeno, jelikož stránky stále ještě plním a jsou under construction. V každém případě se bude jednat jen o krátké články s diskusním fórem a bude to web pro relativně malou specifickou komunitu, takže se velkých či extrémních náporů na sql nebojím.

Jen ještě jedna otázka. Protože jedna ze záložek v menu bude odkazovat na externí fotogalerii nejde mi do adresního řádku odkazujícího na web zapsat:

<a href=http://nejaky_web/photo target="_blank"> Fotogalerie </a>

Chtěl jsem, aby se mi stránky otevíraly v další záložce webového prohlížeče. To musím upravit přímo v kódu souboru?

návštěvník

Jsem moc rád, že jsi zde dal řešení problému, který mám zcela stejný. Ostatně změřit čas načítání na http:deffa.myds.me/photo je jasným důkazem. Prosím Tě, první body jsem udělal, port uvolněn a průchozí, telnet stažen, nainstalován (mám teda verzi pro max Win98 a já mám win7), nicméně dělám někde chybu v propojení. Při pokusu se propojit mi naběhne tabulka s chybou Telnet 1104. Asi není důležitá chyba, ale moje neumění s Telnetem. Můžem mi prosím, jak lamě poradit jak se propojím? Pak se tím už prokoušu.. díky

návštěvník

prosím Tě jestli se Ti podaří sem dorazit, tak mi poraď jak změním tu hodnotu. Všechno jsme udělat dle návodu, ale v částí stiskni ESC se dál nic neděje. Docela mě ta rychlost načítání štve. Díky moc za radu. deffa@seznam.cz

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru