Nadcházející událost (upcoming event)

Potřebuji vytvořit blok, kde se bude zobrazovat nadcházející událost vzhledem k aktuálnímu datu. Použil jsem následující řešení. Vytvořil jsem si typ obsahu, který obsahuje nadpis a datum (typu datetime). A pomocí Views chci zobrazit žádanou nadcházející událost - na to použiji filtry (Typ, Vydáno a Datum). U filtru datum nastavím podmínku "is greater than" a nastavím relativní hodnotu "Now". Všechno v tu chvíli vypadá, že funguje. ALE! Hodinová ručička se přehoupne přes půlnoc a já čekám, že se v bloku změní aktuální nadcházející událost na novou, a ono nic. Filtr datumu se chová jakoby byl statický a je v něm uložena hodnota datumu chvíle, kdy byl filtr uložen.

Máte někdo nějaké řešení? Jde to vůbec pomocí Views nebo budu muset použít modul Event? Díky

návštěvník

Ještě jsem zkusil ve Views u filtru Datumu nastavit "Date form type: Select". Před tím jsem měl "text" a tak se mi tam při nastavení "now" vždy doplnilo aktuální datum a zůstalo tam staticky. Se select to dělá to, že v SQL výpisu se to porovnává s hodnotou 2009-01-01 (což jistě není aktuální datum). Zkusil jsem ještě přidat Argument Datumu (ponechal jsem defaultní hodnoty argumentu), ale bez úspěchu. Věřím, že někdo takový problém už řešil, tak snad někdo pomůžete.

A když se podívám do defaultního View Calendar a na zobrazení "upcoming", tak to v sql výpisu dělá to samé - porovnává s hodnotou 2009-01-01. Nebude problém někde v tom parametru "now"???

návštěvník

Tak jsem to pravděpodobně vyřešil - alespoň to tak vypadá. Problém nebyl ve Views, ale v Date. Stahnul jsem posledni dev verzi a všechno vypadá jak má (alespoň v sql výpise). Snad vývojová verze nebude mít nějaké jiné bugy. Tento problém jsem zřejmě neměl sám:
http://drupal.org/node/386406
http://drupal.org/node/337595
http://drupal.org/node/390956
http://drupal.org/node/398236
http://drupal.org/node/398258

Snad to někomu pomůže...

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru