Multisite - subdoménové stránky

Zdravím,
rád bych vytvořil určitý projekt a chtěl bych ho založit na Drupalu. Mohl bych poprosit o radu?
Jednalo by se o automatické tvoření stránek, tzn. idea: uživatel založí stránku a jako admin (s určitými pravidly) ji bude moci editovat. Půjde o stránky speciálně zaměřené, např. pro fotbalové týmy. Chci předem definovat typy obsahu (jako např. tabulky atd), také by se registrovali určití uživatelé jako hráči atd.
Jak udělat funkční tento nápad? Zkoušel jsem hledat, ale zřejmě nic podobného zatím není.
Děkuji za radu

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Stačí si pohrát s nastavením práv k úpravě obsahu a přes modul Views vše vhodně vyfiltrovat a zobrazit. Nevím, co konkrétního poradit na obecný dotaz.

návštěvník

Nejde o obsah webu a práva uživatelů, chtěl bych docílit vytvoření subdomén, uživatel si založí vlastní sekci webu (např.: tym.domena.cz) kterou bude spravovat, jde mi o automatizaci multisite. Napadlo mě udělat script, nezávisle na Drupalu, který by vytvořil složku (domena.cz.tym) v sites a potřebné soubory + vytvořil část nové databáze, ale není to Drupal way a nevím, jak je to s bezpečností

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru