Multiinstalace Drupalu 7 na hostingu Wedos

 

Dobrý den,

níže uvedeným způsobem se mi podařilo "rozchodit" multiinstalaci subdomény na hostingu:

Vytvořil jsem ve složce sites podsložku s názvem neco.domena.cz a do ní vložil settings.php (subdoména používá jinou db. Běhá to O.K. ale já potřebuji oddělit moduly a témata subdomény od domény. Proto jsem postupoval dále dle návodu hostingu.

V kořenovém adresáři hostingu je složka subdom, ve které si pro subdoménu musíte vytvořit složku - z tohoto příkladu - s názvem neco.Udělal jsem to proto, abych si mohl oddělit např. themes a modules od hlavní domény. Do této složky jsem na radu administrátora hostingu umístil index.php (bez toho to vůbec nechodilo) a teď se vyskytly problémy:

Warning: require_once(/data/web/virtuals/1604/virtual/www/subdom/my/includes/errors.inc) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/1604/virtual/www/includes/bootstrap.inc on line 2139

Upravil jsem tedy cestu do includes:

Struktura adresářů je takováto: kořen www - v něm je nahrán D-7 i složka subdom/neco/index.php

require_once DRUPAL_ROOT . '/includes/bootstrap.inc' jsem upravil na require_once DRUPAL_ROOT . '/../../includes/bootstrap.inc'

Jakmile jsem to takto upravil, tak mi to dává hlášku:

Smyčka při přesměrování

Server přesměrovává požadavky na tuto adresu sám na sebe, a to takovým způsobem, který zabraňuje jejich dokončení. 

No a teď už nevím jak dál. Na hostingu mi poradili, že si to musím odladit sám.

Víte někdo co s tím?

Předem dík za rady

 

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, neporadím konkrétně, ale myslím, že jdete špatnou cestou. Zásahy do index.php by se vůbec neměly provádět. Server by měl být nastaven tak, že všechno, co potřebujete, byste měl ovlivnit jen pravidly v .htaccess. Pokud to nepůjde, tak je tu i konkurence... Já nemám český hosting, ale HostGator, tam je však multiinstalace Drupalu v pohodě.

návštěvník

Já jsem došel k názoru, že multiinstalace nebude to pravé ořechové. Nakonec těch 10-20min. nahrání připraveného Drupal webu z local není zase tak velká cena za tohle trápení a navíc, když se mi při aktualizaci něco nezdaří,  tak nespadnou všechny weby. :-)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru