Možnost vybrat více kategorií naráz

Dobrý den.

Chci se zeptat, jak se dá v Drupalu vybrat více kategorií a zobrazit všechny články, které do těchto kategorií patří? Uvedu příklad. Mám 3 auta. Červený VW Golf jezdí na benzín, Červená Škoda Octavia na naftu a Modrá Opel Vectra taktéž jezdí na naftu. Jednotlivá auta zařadím do příslušných kategorií (vícenásobný výběr, každý vůz bude patřit do více kategorií) "Značka vozu" - VW, Škoda, Opel a "Druh Paliva" - benzín, nafta a "Barva vozu" - červená, modrá. Pak když klepnu na kategorii "nafta" zobrazí se mi články aut, která jezdí na naftu, tedy Červená Škoda Octavia a Modrá Opel Vectra. A z těchto aut, bych chtěl ještě vybrat všechna "červená" auta. Takže mi nakonec zbude jenom článek o "Červené Škodě Octavia jezdící na naftu". Jde mi o to, jak můžu vybrat víc kategorií najednou, kde se zobrazí pouze články, které vyhovují všem vybraným kategoriím. Něco jako je vidět např. na Autosystem.cz - rámeček s rolovacíma nabídkama ( rolovací nabídky nejsou prioritou, stačí klasické odkazové kategorie v menu ). Děkuji za každou radu a tip.

Fórum: 

Reklama

Zdravím, na to je potřeba už spíše Views. Jinak je tu možnost vytvořit víceúrovňovou kategorii, ale to by musely být barvy definovány například pro každý typ motoru znova.
Výpis všech položek v nějaké větvi víceúrovňové kategorie se dělá stylem taxnonomy/term/CISLO/all. To zajistí, že se zobrazí nejenom to, co je přímo v kategorii s daným číslem, ale i všechny položky zanořené v dalších větvích.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den,

děkuji za radu, ale právě víceúrovňové kategorie nechci dělat právě kvůli nutnosti dávat stejné kategorie pořád dokola ( již zmiňované motory ). Nepomohlo by např. Views Fast Search?

Pomohlo - pokud chcete návštěvníky navigovat přes nějaký formulář. Jen mám dojem, že Views Fast Search ještě není pro Drupal 6.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ano ano. Tak to jsem asi namydlenej jelikož chci používat Drupal 6.x. Kdyby měl někdo tip, tak dejte vědět. Děkuji za rady.

Přidat komentář