Modul "Embed Views Display"

Dobrý den, byl mi doporučen modul "Embed Views Display", který by mi měl pomoci v tom, že mohu vypisovat/vkládat do vytvořených pohledů text, který bude editovatelný, aniž bych musela jej upravovat a psát přímo v pohledu.

Nikde se mi však nepodařilo najít tutoriál na použití modulu. Dostala jsem se pouze do takové části, kdy jsem jej nainstalovala a následně v nastavení označila "Show the embed display in the ui". Vytvořila jsem nový pohled "Vložený", ale to asi nebude správná cesta.

Předpokládala jsem, že půjde o podobné použití jako třeba v případě modulu "EVA", ale asi jsem se mýlila.

Nemáte prosím někdo nějaké doporučení, kde přijít modulu na kloub a směle jej používat?

Děkuju

Profile picture for user Jan Polzer

Bohužel tento modul neznám, navíc hned na začátku jeho stránky píšou, že obvykle není potřeba, protože vše umí Views v základu... Nicméně je tam dvojice odkazů na nápovědu ukazující jeho praktické použití, ze které soudím, že to není "klikací" cestou.

návštěvník

Dobrý den, já jsem právě dostaa na něj doporučení, abych mohla vkládat do pohledů text do hlavičky a patičky pohledu, aniž bych jej musela upravovat přímo v pohledu, kam chci text umístit.

Profile picture for user Jan Polzer

Aha, už to chápu, co chcete :-) Umožnit lidem měnit text v hlavičce a patičce View, aniž by View editovali :-) Pokud vám nebude vadit, že by mohli editovat blok, pak si nainstalujte modul Views Block Area. Do hlavičky a patičky nebo dokonce do políčka umí vložit libovolný blok - vlastní definovaný i z jiného modulu. Views Block Area jen zapnete a pak v daném View jdete do editace hlavičky či patičky kde přidáte položku pro vložení bloku a následně vyberete který blok.

návštěvník

Ano děkuju, tím pádem budu muset vytvořit nějaký ten typ obsahu, do kterého bude vkládat editor text, tento text mohu nastavit jako blok a ten následně vložit do pohledu. Pokud bude chtít editor změnit text, tak jej edituje v typu obsahu.

Pokud je tento postup správný, takhle nějak by měl fungovat i mnou zmíněný modul.

A nebo ještě tím lze docílit modulem Viewfield?

Dle slov uživatele, co mi jej doporučil, tak už ani právě nevyužívá pohledy jako takové, ale tento modul pro skládání jednotlivých částí.

Děkuju za Váš čas :-)

Profile picture for user Jan Polzer

To mi přijde komplikované. Já jsem psal, že je to pro případ, kdy dovolíte lidem editovat bloky. Pokud chcete, aby to mohli editovat jenom přes obsah, pak vlastně ani žádný doplňkový modul nepotřebujete. Udělejte si obsah, který bude hlavičku či patičku obsahově řídit. Poté udělejte View bez stránky a bez bloku, jenom master pohled, dejte tomu filtrování podle nid a zobrazte políčko s textem z daného uzlu.

Následně v tom hlavním pohledu, kde to chcete přidat, vložte do hlavičky "Globální: View area" a najděte v něm ten výše popsaný master view. A je to. Nevýhoda tohoto řešení oproti bloku je v tom, že stejný obsah, co bude v hlavičce View, může figurovat na samostatné adrese, pokud vyhledávač najde příslušný uzel. Kdybyste použila jenom řešení s blokem, tak to eliminujete.

návštěvník

Nerozumím tomu postupu co doporučujete bez instalace modulu, můžeme to projít po kroku bodově na příkladu?

1. Vytvoření typu Obsahu "Osoba" s fieldy
2. Vytvoření pohledu typu "Master" s nastavením pro typ obsahu "Osoba" a contextual filter podle nid?

a dál nevím.

Vůbec netuším co s tím a jak na to :(

Profile picture for user Jan Polzer

Já zase nerozumím, co vlastně chcete přesně dosáhnout, takže je asi zbytečné takto obecně dále radit. Je tu už X postupů a žádný asi nevede k cíli. Takto obecně těžko něco doporučovat. Vše, co je to zmíněno, slouží k umístění něčeho do hlavičky/patičky pohledu.

návštěvník

Dobře děkuju za čas budu se to snažit nějak sama dále nastudovat, pokus omyl.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru