Menu

Dobrý den
Mohl bych prosím požádat o pomoc s tvorbou menu? Našel jsem pár videí a článků, ptal jsem jsem se na drupal.cz, četl vaši knihu a stejně déle než měsíc se tu v tom topím a nevím si rady. Řekněme že bych si přál vytvořit primární menu které by odkazovalo na jednotlivé věci které chci mýt na webu. Vytvořil jsem tedy kategorii obsah a do ní přidal slovníky : grafika, hry, hs+sw, ostatní, projekty, galerie. Pak jsem v prvky webu/menu/primární menu vytvořil položku home s cestou . Když chci přidat další položku, co mám prosím zadat jako cestu? když například napíšu cestu "grafika" tak Drupal odpoví že " Cesta 'grafika' je neplatná, nebo k ní nemáte přístup. " a když zadám cestu taxonomy/term/1 (chci aby menu odkazovalo na kategorie) tak položku v menu se vytvoří, následně když chci na ni ale ne webu přejít, tak se dostanu jen na stránku s chybovou hláškou něco ve smyslu požadovaná stránka nebyla nalezena - nevím už jak to přesně bylo. Předem díky za každou radu. na drupal.cz tento dataz zapadl mezi jin bez odpovědi a podle knihy tomu bohužel jaksi nerozumím. S pozdravem začínající drupalista

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, Váš postup je správný. Proč to píše chybu, takhle netuším. Kdyžtak mi zkuste na mail poslat přístup na web, podíval bych se.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ano, to Vaše menu fungovalo. Odepisoval jem Vám na mail. Nicméně akuálně jsem to zkoušel a opět ta samá hláška. Nechápu to. I kamarád to zkoušel a se stejným výsledkem. Nechápu co dělám špatně.

celý problém jsem popsal zde: http://notoric.org/chyba

Hm, to je divné. Každopádně, pokud přijdete na řešení, budu rád, když dáte vědět, čím to bylo.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den. Tak zřejmě pořešeno. Podle mě to bylo jednak zřejmě jakýmsi cookies či uložený formulářem ve firefoxu. Používám prográmek MozBackup a stále stejnou zálohu používám už vpodstatě od dob ff 1.5, jen různé věci přibývají.Zřejmě nejaké moje nastavení a nebo to že při posledním obnovení jsem nezaškrtl formuláře, cookies, certifikáty ani historii.
Teď tu mám ještě jeden problém s menu, se kterým si nevím rady. Opět. Zřejmě to bude tím parným vedrem :) Menu na základě taxonomie mám vytvořené podle vaší knihy a již funguje. Problém je v tom, že když tvořím článek či jiný obsah a chci ho nějakým způsobem do toho menu dostat, tak se tam neobjeví, ikdyž v nastavení článku zvolím např primární odkazy /hwsw. Celé svoje počínání jsem opět zachytil do videa. http://www.edisk.cz/stahni/02766/zahada.avi_5.44MB.html
Jestli bych mohl požádat o radu či správné nasměrování co dělám špatně, byl bych moc vděčný.

Vyřešeno :) Jsem to ale trubka. V taxonomii jsem neměl nastaveno, že se to má použít pro jednotlivé typy obsahu.

Díky za podělení se o příčinu problému :-)

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář