Mazání článků

Dobrý den,
když si v administraci Drupalu v úpravě článku najedu na tlačítko "smazat", tak se mně odstrani článek včetně všech obrázků, které se ukládají do sites/default/files. Čili existuje nějaká procedura, která vyhledá v databázi i ve složkách s Drupalem co všechno se má smazat a smaže to. Já bych potřeboval zajistit, aby určitý typ článků (inzeráty), které jsou již "odpublikovány" se mazal automaticky (v cronu). Tyto články se dají snadno identifikovat - mají stav "Nevydáno" a kolonky schovat v čase a zveřejnit v čase jsou nevyplněny. Kdyby byly veškeré údaje v jedné tabulce, tak bych to pomocí sql dal dohromady. Ale komplikovaná struktura databáze, nutnost smazat obrázky (kterých tam mám uloženo přes 24 000) mně děsí. Krom toho nevím, jak zajistit, aby cron vykonával nějaké moje SQL. Poradíte prosím?
Jarda

návštěvník

Částečně se mně to podařilo vyřešit. Po odpublikování inzerátu se mně povedlo pomocí modulu Rules zajistit jeho smazání včetně případných obrázků, což jsem chtěl. Dále jsem chtěl zajistit, aby když zadá inzerát neregistrovaný uživatel, který nenastavuje čas publikování a odpublikování, aby se čas odpublikování nastavil automaticky. Mám následující problém. Pokud vyberu událost (React on event) z kategorie uzlů – „po uložení nového obsahu“ či „před uložením nového obsahu“ (zkoušel jsem obě) nemohu použít selector unpublish-on. Selector unpublish-on se dá použít jen u kategorie Sheduler, kde jsou pouze události vyvolané právě tímto modulem. Čili pokud Sheduler publikuje inzerát, může rules nastavit čas odpublikování. Pokud ale uživatel publikuje inzerát přímo (hned bez plánování), tak Rules nezná tu potřebnou položku do které se zadává čas odpublikování. Co s tím?

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru