max. počet znaků ve Views

Jde nějak ve Views u Fields->Node: Title udělat, aby byl maximální počet znaků, který se zobrazí ? A po maximálním počtu by bylo třeba „…“ ?
Vypisuju ve Views seznam a někdy je ten název strašně dlouhý ... jde to pomocí, zatím to řeším pomocí CSS, ale to není moc efektivní.

Fórum: 

Reklama

No, taky bych toto řešení potřeboval. Určitě to jde, jednou jsem to na Drupal.org zahlédl. Bohužel už to nemohu najít, ani nevím, jak na to. Hodilo by se mi to přitom také - viz titulní strana tohoto webu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Zdravim, da sa to urobit pomocou "Trim this field to a maximum length" vo views, akurat sa s tym hram, ale mam iny problem, ked ten nazov obsahuje diakritiku tak to robi problemy, existuje sice zvolit moznost "Field can contain HTML", problem je ale v tom ze drupal najskor oseka retazec na pozadovanu dlzku a potom na to aplikuje HTML konvertor a teda ked vam osekne slovo niekde medzi znakmi "&" a ";" co ohranicuju html entitu tak to uz nevie napravit.

Moja otazka by teda bola ci sa da tomuto nejak zabranit, vdaka.

Díky za otevření starší diskuze. Máte pravdu, nedávno jsem si toho ve Views2 v Drupalu 6 taky všiml.

Osekávání HTML entit bych zkusil zabránit úpravou pořadí ve filtrech, případně bych je nepoužíval. V jednořádkových políčkách snad entity nejsou a u obsahu bych je nepoužíval. Mám pocit, že to pak vadí i vyhledávání. Nebo se pletu?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

No ono je to dost tazke nariadit redaktorom aby nepouzivali diakritiku, a ked napr. niekto pouzije pismenko "ú" drupal ho prelozi na "ú" a uz je problem na svete, potom vo views to odsekne niekde za "&" a uz sa to nevrati spat. Da sa tomu nejako vyhnut? - Myslim prekladu znakov na html entity

Prelozi ho na " & uacute;" - spolu napisane

Jasně, to jsem právě měl na mysli- Ne, abyste zakázal psát s diakritikou, ale abyste se vyhnul překladu na entity. Jde to v nastavení vizuálního editoru, který používáte. Napište, který to je.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

No zatial pouzivame fckeditor, ale rozmyslame nad prechodom na tinymce, tak by som si tiez nechal poradit, ktory z nich je podla vas lepsi

V souboru fckconfig.js najděte tyto řádky:
FCKConfig.ProcessHTMLEntities = false ;
FCKConfig.IncludeLatinEntities = false ;
FCKConfig.IncludeGreekEntities = false ;
FCKConfig.ProcessNumericEntities = false ;

Pokud tam máte uvedeno true, pak FCKeditor vytváří entity. Stačí hodnotu změnit na false, uložit, vyprázdnit keš Drupalu, vyčistit keš prohlížeče a vyzkoušet.

TinyMCE ve výchozím stavu entity nevytváří, jak se dívám.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Vdaka za radu. Funguje!!!

Přidat komentář