Konverze db sqlite na MySQL - jde to vůbec?

Dobrý den,

hostuji u C4 a prošel jsem jejich expresní instalací. Ač jsem si v připravil databázi MySQL, tak se mě to během instalace na nic neptalo – já myslel, že je to tak chytrý! No, chytrej jsem nebyl já. Do db jsem nepotřeboval dokud jsem neměl web skoro celý hotov (podívat se můžete zde – http://testo.autoservis-jn.cz/ ).

Teď mám velký problém, protože mi to vytvořilo jenom sqlite databázi. Jednak chci jít na jiný hosting a jednak jsem s ní nikdy nedělal. Tak se chci zeptat, jestli ví někdo zda vůbec, popř. jak se dá zkonvertovat do MySQL? Ten web jsou samé views a slideshow.

Předem děkuji za odpovědi.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, tak to je tedy situace. V první řadě bych zkusil někde rozjet normální instalaci Drupalu na MySQL. Pak bych tam překopíroval moduly, téma vzhledu a soubory z toho vývojového webu. Zapínat to nemusíte, protože pak si na vývojovém uděláte zálohu pomocí modulu Backup and Migrate a následně ji v tomto modulu obnovíte na druhé instalaci s tím MySQL. Všechny potřebné moduly a témata se tím zapnou a web by měl být pak 1:1.

Akorát se přiznám, že netuším, jestli to tak může jít. Nikdy jsem to nezkoušel.

Až jako další krok bych zkoumal nějaké konverzní nástroje, například něco z tohoto http://www.sqlite.org/cvstrac/wiki?p=ConverterTools

návštěvník

Vím, že tady je každá rada drahá :-) Zkusil jsem ten Backup and Migrate nicméně:

  • Could not run backup because the source '' is missing.
  • Could not complete the backup.

Jdu zkoušet dál. Dám vědět jak jsem dopadl.

návštěvník

Takže, existují metody, kterými se to dá udělat. Bohužel .sqlite, která se automaticky vytvoří na hostingu C4 není korektní, čili převod do MySQL se nezdařil ani jednou z nich. Musel jsem to udělat ručně.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru