Kniha pro Drupal 7

Bude kniha Drupal aktualizovaná pro verzi 7? Nebo bude případně nějaká nová kniha pro Drupal 7?

Profile picture for user Jan Polzer

Aktualizována nebude. Bude zcela nová, obsahem i koncepčně a bude reflektovat připomínky a přání čtenářů, které se k předchozím knihám nashromáždily. Momentálně jsem téměř u konce s její přípravou (tak 75% hotovo).

návštěvník

Tak gratuluju. Už se těším, až si ji budu moct koupit. Za jak dlouho se tak zhruba dá očekávat?

Profile picture for user Jan Polzer

Příští týden bych ji měl mít dopsánu, musím poté předělat popisky na českou lokalizaci Drupalu. Závisí to tedy na její dostupnosti. Poté ještě nějaké kolečko u vydavatele a v tiskárně.

návštěvník

Super zpráva o knize pro Drupal 7. Mám předchozí dvě knihy o Drupalu a tuhle určitě koupím taky. Nečekal jsem knihu v češtině už tak brzy po vydání D7 a tato zpráva je pro mě milým překvapením.

Knihu bych nejradši měl ihned (včera bylo pozdě, znáte to ;-) ) , ale upřednostním kvalitu obsahu (a kvalitu zpracování u vydavatele) před rychlostí. Tím nechci říct, že by předchozí dva tituly o Drupalu kvalitu postrádaly, právě naopak.

Ještě dotaz (návrh, připomínka). Píšete, že budete předělávat popisky na českou lokalizaci Drupalu. Mně by přišlo smysluplné ponechat české i anglické názvy jednotlivých položek v systému. Překlad není doslovný, ono to často ani dost dobře doslova přeložit nejde a začátečník může být zmaten (např. hned zkraje: Prvky webu = Site building, atd.). Tím samozřejmě nechci naznačit, že by český překlad byl špatný, právě naopak. Český překlad Drupalu byl (a jistě opět bude) velmi kvalitní.

Můj návrh z předchozího odstavce promyslete a pokud je nesmysl mít v knize vedle českých názvů jednotlivých položek systému uvedeny i jejich anglické ekvivalenty, tak jako bych nic neřekl :-)

Díky a těším se na knihu.

Profile picture for user Jan Polzer

Pozdě :-)

Anglické názvy jsem nechal tam, kde není čeština a u výchozího seznamu oprávnění v závorkách. Hodí se to při tvorbě vlastních modulů.

Mimochodem, Prvky webu už v Drupalu 7 nebudou. Ale je tam spousta jiných "vychytávek". Už dodělávám jen pár obrázků a knihu začne zpracovávat vydavatel.

návštěvník

Hezký den,

už se s knihou "pere" tiskárna?

IvoL

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Vypadá to následovně: druhý den v květnu by kniha měla být v knihkupectvích, týden před tím, tedy poslední týden v dubnu už k dispozici v e-shopu Computer Pressu.

návštěvník

OK, díky za info. 

návštěvník

Bude k mání také v elektronické podobě? Nejlépe přimo v App store:)

Profile picture for user Jan Polzer

Teoreticky, osobně si ale myslím, že asi ne. Museli byte víc tlačit na vydavatele, já to neovlivním.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru