jak zmenit velikost fotek bez ztráty dat (file size restrictions drupal)

Dobry den, mam problem na webu jsem si zmenil velikost fotek, pak jsem nahral spousty fotek, ktere se mi vlezly do kriteria, nyni kdyz chci upravit velikost z 50K na 1M na fotku, strati se mi data. Jde to nejak obejit nebo jde o chybu v drupalu. Muzete mi pomoci?

Dekuji

Tom

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, obávám se, že na takto položenou otázku nejde odpovědět. Jak jste obrázky nahrával a která data se ztrácí?

Pokud jste nahrával obrázky do políčka typu Image s omezenými rozměry a obrázky byly větší, pak je Drupal zmenšil a na server uložil už zmenšené. S tím nic nenaděláte.

Pokud se Vám nahrály v původní velikosti a zobrazujete je pomocí ImageCache (profily obrázků v řeči Drupalu 7), pak stačí upravit nastavení ImageCache a obrázky se přegenerují z uložených originálů.

Co se týče dat jako je EXIF - pokud používáte jako toolkit pro práci s obrázky PHP GD, pak dojde ke ztrátě těchto dat. Máte-li možnost použít ImageMagick, pak EXIF zůstane při změně velikosti zachován.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru