Jak zamezit vytváření souboru htaccess

Dobrý den pane Polzer,
chci se zeptat jak se dá Drupalu 6 (a jestli se vůbec dá) zamezit aby vytvářel v adresáři files soubor .htaccess? Mám totiž jeden web na hostingu forpsi.com a tam mají problémy s používáním souborů .htaccess, respektive povolují pouze direktivy týkající se rewrite_url.
Já pokud chci něco změnit v tématu Garland tak se po aplikování změny v adresáři files vytvoří soubor .htaccess a pak se nenačtou obrázky ani styly. Systém souborů je nastaven na neveřejný.
Dá se s tím něco dělat?
Děkuji za typ.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, pokud webhosting nedovede zpracovat pravidla z .htaccess ve složce files, pak smazání nepomůže. Drupal to vždy vytvoří znovu. Řešením je otevřít tento souboru v nějakém editoru a na začátek každého jeho řádku dát znak #. Tím se pravidla zakomentují (vypnou). Hostingu už to nebude vadit a Drupal tam ten soubor bude mít a obě strany budou spokojené :-)

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru