Jak na zobrazení počtu komentářů nebo počtu zobrazení nodu?

Dobrý den,
s Drupal teprve začínám a zajímalo by mě, jakým způsobem, pokud možno bez použití PHP (v tom stále tápám), mohu zobrazit data o nodu, např. počet komentářů, datum zveřejnění či počet zobrazení, tak, abych to mohl nejlépe ovládat přes správu zobrazení daného typu obsahu. Můžete mě prosím někdo nasměrovat jakým způsobem mohu tohoto dosáhnout? Existuje pro to nějaký modul nebo si to musím nějakým stylem doprogramovat? Jedná se o Drupal 7.
Děkuji za každou radu

Profile picture for user Jan Polzer

Bez PHP moc flexibility nedosáhnete. V Drupalu 7 můžete standardně jenom zapínat a vypínat zobrazení autora a data vydání. Jestli jsou nějaké moduly, které tyto údaje spolu s počtem přečtení hodí do Správy zobrazení, to netuším. Umístění těchto položek jsem řešil vždy v šabloně vzhledu v šablonovacích souborech *.tpl.php.

návštěvník

A můžete mi poradit, kde se o této problematice dočtu na internetu více? Angličtina není mou silnou stránkou, takže jsem mnoho informací nedohledal. V PHP se přeci jen trochu orientuji, takže bych byl schopný si něco doprogramovat sám. Přes modul Devel jsem viděl, že Drupal toho o nodu dokáže zjistit velmi mnoho, často užitečné informace, které jsem psal výše a rád bych jich využil. Problém je, že nevím, jak je vypsat. Zatím jsem to řešil ne zcela elegantním způsobem přes tokeny, ale toto řešení nelze použít vždy. Viz. např.:
<?php $detail = token_replace('[node:field_detail]', array('node' => $node)); ?><?php print $detail ?>

Profile picture for user Jan Polzer

No, to, nač jste se ptal, je hlavně o práci s indexovanými poli nebo s objekty v PHP. Modul Devel Vám vlastně zobrazuje obsah objektu $node, případně obsah nějakého pole, které se v kódu zeptáte pomocí funkce <?php dsm($pole); ?>.

Takže zkuste spíše pátrat po nějaké literatuře o PHP.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru