jak na tabulku?

Dobrý den, chci se zeptat jak udělat v textu "hezkou" tabulku. Dokažu vložit tabulku s daty bud pomocí HTML, editor nebo naimportuji z excelu. Problem je v tom ze neumim CSS a chci prezentovat tabulku v textu nejak hezky vizuálně, Neexistuje nejaky modul pro Drupal 6, který by řešil vzhled tabulky. Děkuji za radu.

Profile picture for user Jan Polzer

Bojím se, že nic takového neexistuje. Budete muset chtě nechtě zkusit nějakou úpravu pomocí CSS. Určitě by ale nemělo být složité doplnit nějaké pěkné styly pro tabulky do style.css v tématu vzhledu. Když CSS neumíte, můžete si vybrat a zkopírovat nějaký pěkný design tabulek z CSS table Gallery, viz můj starší článek Kaskádové styly pro tabulky.

návštěvník

Děkuji Vám za radu. Už jsem s tím zabýval. Stáhl jsem si tedy kód css tabulky, který by se mi na webu pozdával. Ten jsem pak nakopiroval do style.css (v danem themes) stahnuty kod a nahradil nim
table {
border-collapse: collapse;
border-spacing:0;
}
za požadovaný.
Pak jsem vložil tabulku pomocí FCK Editoru. Problem nastane po vložení tabulky. Tedy zobrazeni neni dle kodu. Sice se zmeni, ale zůstává stejné i při změnách stylů tabulky. Používam themes Atlantis. Nenapadá Vás kde se stala chyba?
Předem děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

Dejte to někam na web, kouknu se. Většinou stačí doplnit něco jako .node před definici tabulky.

návštěvník

Tak soubor style.css jsem umistil na http://top-moto.cz/www/style.css . Vypozoroval jsem, že zobrazeni tabulek v administraci (primarni menu) je dle pozadavku tedy dle definice ve style.css. Prolem nastava u vlozeneheö obsahu. Tam se tabulka formatuje prapodivne(pouze jedna barva pisma i pismen v cele tabulce). Diky za Vas cas.

Profile picture for user Jan Polzer

Mno, spíš mi dejte odkaz na nějaký článek, kde máte tabulku vloženou a ještě napište, které ty styly z webu o tabulkách jste vybral. Upravím Vám to a jen to zkopírujete do svého CSS. Tady v tom se nemůžu pořádně bez testování vyznat.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru