jak na tabulku?

Dobrý den, chci se zeptat jak udělat v textu "hezkou" tabulku. Dokažu vložit tabulku s daty bud pomocí HTML, editor nebo naimportuji z excelu. Problem je v tom ze neumim CSS a chci prezentovat tabulku v textu nejak hezky vizuálně, Neexistuje nejaky modul pro Drupal 6, který by řešil vzhled tabulky. Děkuji za radu.

Fórum: 

Reklama

Bojím se, že nic takového neexistuje. Budete muset chtě nechtě zkusit nějakou úpravu pomocí CSS. Určitě by ale nemělo být složité doplnit nějaké pěkné styly pro tabulky do style.css v tématu vzhledu. Když CSS neumíte, můžete si vybrat a zkopírovat nějaký pěkný design tabulek z CSS table Gallery, viz můj starší článek Kaskádové styly pro tabulky.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji Vám za radu. Už jsem s tím zabýval. Stáhl jsem si tedy kód css tabulky, který by se mi na webu pozdával. Ten jsem pak nakopiroval do style.css (v danem themes) stahnuty kod a nahradil nim
table {
border-collapse: collapse;
border-spacing:0;
}
za požadovaný.
Pak jsem vložil tabulku pomocí FCK Editoru. Problem nastane po vložení tabulky. Tedy zobrazeni neni dle kodu. Sice se zmeni, ale zůstává stejné i při změnách stylů tabulky. Používam themes Atlantis. Nenapadá Vás kde se stala chyba?
Předem děkuji.

Dejte to někam na web, kouknu se. Většinou stačí doplnit něco jako .node před definici tabulky.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Tak soubor style.css jsem umistil na http://top-moto.cz/www/style.css . Vypozoroval jsem, že zobrazeni tabulek v administraci (primarni menu) je dle pozadavku tedy dle definice ve style.css. Prolem nastava u vlozeneheö obsahu. Tam se tabulka formatuje prapodivne(pouze jedna barva pisma i pismen v cele tabulce). Diky za Vas cas.

Mno, spíš mi dejte odkaz na nějaký článek, kde máte tabulku vloženou a ještě napište, které ty styly z webu o tabulkách jste vybral. Upravím Vám to a jen to zkopírujete do svého CSS. Tady v tom se nemůžu pořádně bez testování vyznat.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář