Instalace Drupalu 8 na lokální počítač

Dobrý den,
pokouším se nainstalovat Drupal 8 na počítač s Windows 10. Použil jsem program Acquia Dev Desktop 2, který doporučujete ve své knize. Po spuštění instalace Drupalu se mně po výběru jazyka (čeština) instalace zasekne s touto chybovou zprávou:
Internet
The translation server is offline.
The installer requires to contact the translation server to download a translation file. Check your internet connection and verify that your website can reach the translation server at http://ftp.drupal.org.
Anglická verze se mně nainstaluje bez problémů. Zkoušel jsem ještě ruštinu, polštinu a maďarštinu a také to nejde. Soubor drupal-8.2.6.cs.po jsem si z webu stáhnul a uložil do adresáře \sites\default\files\translations. Na instalaci to nemělo žádný vliv. Poradíte mi jak z toho? Díky.

Fórum: 

Reklama

měl jsem podobný problém, stačí mít aquia s prázdnou stránkou a naimportovat si rozbalený balíček drupalu z místního adresáře

Balíček rozbalený mám, ale nerozumím té prázdné stránce. Jinak jsem to zkoušel i přes wamp a výsledek byl stejný. Jsem bezradný. Mám koupenou knížku a nedostal jsem se ani přes instalaci... Když tam nainstaluju anglickou verzi, dostanu tam nějak plnohodnotně češtinu?

No, co nejlépe poradit :-) Zkuste to třeba dnes. Lokalizační server mohl mít výpadek. Také je možné, že máte zablokováno spojení ze svého počítače na něj. Nebo z webu na svém počítači na něj. Nějaký firewall a podobně.

Druhá věc, že samozřejmě můžete web nainstalovat v angličtině, poté si v menu Extend zapnout moduly Language a Interface translation. Na stránce /admin/config/regional/language si pak přidat češtinu a web by si ji měl sám stáhnout a vše přeložit - za předpokladu, že mu bude fungovat spojení na ten lokalizační server.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář