Import dat z ext. zdroje do node

Měl by tady někdo zkušenosti jaký modul nejlépe použít pro jednorázový import dat. Data mam v MySql, ale není problém je převést např. do csv, xml. Potřeboval bych vytvořit Node. Každý záznam má vazbu na více obrázku které je potřeba přiložit. Zkoušel jsem několik modulů, ale nikde jsem zatím nedocíli vytvoření Node včetně přiložených fotek. Předem dík za každý nápad.

Profile picture for user Jan Polzer

Já nikdy nenašel modul pro Import, který by mi plně vyhovoval. Na 99% jsem ale jednou byl úspěšný s kombinací modulů Feeds a Feeds Tamper (pro úpravu cest k obrázkům v importovaném CSV).

Nejlepší je samozřejmě si import napsat podle sebe, viz třeba tento návod. Ale koukám, že tam má v kódu špatně zobáčky a závorky.

návštěvník

Modul Feeds jsem zkoušel, ale narazil jsem na problém jak s .csv ukládat m:n hodnoty (obrázky, taxonomy) k jednomu záznamu. Našel jsem ještě modul Feed Import http://drupalmodules.com/module/feed-import který by měl zvládat import přes XML kde již není problém udělat strukturu pro vložení více obrázku k jednomu node. Zatím však mi i ukázkový příklad (https://drupal.org/node/1360374) ukládá pouze prázdný node.

Profile picture for user Jan Polzer

Pokud se nepletu, tak jsem to řešil tím, že při Feed Importu jsem měl co jedna kategorie, to jeden sloupeček v CSV.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru