Import dat z ext. zdroje do node

Měl by tady někdo zkušenosti jaký modul nejlépe použít pro jednorázový import dat. Data mam v MySql, ale není problém je převést např. do csv, xml. Potřeboval bych vytvořit Node. Každý záznam má vazbu na více obrázku které je potřeba přiložit. Zkoušel jsem několik modulů, ale nikde jsem zatím nedocíli vytvoření Node včetně přiložených fotek. Předem dík za každý nápad.

Fórum: 

Reklama

Já nikdy nenašel modul pro Import, který by mi plně vyhovoval. Na 99% jsem ale jednou byl úspěšný s kombinací modulů Feeds a Feeds Tamper (pro úpravu cest k obrázkům v importovaném CSV).

Nejlepší je samozřejmě si import napsat podle sebe, viz třeba tento návod. Ale koukám, že tam má v kódu špatně zobáčky a závorky.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Modul Feeds jsem zkoušel, ale narazil jsem na problém jak s .csv ukládat m:n hodnoty (obrázky, taxonomy) k jednomu záznamu. Našel jsem ještě modul Feed Import http://drupalmodules.com/module/feed-import který by měl zvládat import přes XML kde již není problém udělat strukturu pro vložení více obrázku k jednomu node. Zatím však mi i ukázkový příklad (https://drupal.org/node/1360374) ukládá pouze prázdný node.

Pokud se nepletu, tak jsem to řešil tím, že při Feed Importu jsem měl co jedna kategorie, to jeden sloupeček v CSV.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář