Image a Piclens

Dobrý den,

podle videonávodu jsem nainstaloval Image a Piclens. Na první pohled je to pěkné, ale na druhý to má chybu. Náhledy ve spodní čísti  i horní lišta s názvem překrývají samotný obrázek. To mi docela vadí. Dá se to někde nastavit? Navíc se obrázek zvětšuje, pravděpodobně na celou obrazovku. To se mi také nelíbí, chci mít obrázek v originální velikosti a ne roztažený, kde jsou vidět zvětšené pixely. Jde to? Nebo dělám něco špatně.

Díky za radu

Zdeněk Mikšík

Fórum: 

Reklama

Dobrý den, nedovedu si to představit, zkuste poslat screenshot.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přikládám na ukázku screenshot. Na tomto obrázku je docela dobře vidět, že není vidět celý. Ve spodní i horní části ho částečně překrývají lišty. Navíc je obrázek větší než je originální velikost. Tím jeho kvalita klesá. Jde s tím něco dělat?

 

Díky

V Nastavení webu > Piclens > Image gallery v rozbalovačce Image size content nastavte, která velikost obrázku má do galerie jít. Standardně je tam nějaká zmenšenina, nastavte si tam Original.

Překrytí tam bude pořád, to je vlastnost, nikoli chyba.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky za radu. Na první pohled vypadal modul piclens jako dobrá volba, ale pro mé použití tam je plno nedostatků.

Překrývání obrázku je, jak píšete, vlastnost, ale dost špatná. Chci ukazovat celý obrázek a ne částečně překrytý.

S nastavením velokosti mám také problém. Radíte, abych nastavil Originál, to mám. Pokud je Originál velký třeba 800 bodů a monitor je větší, obrázek se roztáhne na celou plochu. To se mi také nelíbí.

V každém případě ještě jednou děkuji za ochotu pomoc.

Zdeněk Mikšík

Přidat komentář