Image import a 'Přístup odepřen'

Pro hromadný import obrázků do galerie používám moduly Image, Image Attach, Image Gallery a Image Import. Ještě donedávna vše bez problémů fungovalo, ale po updatu Drupalu i image modulů se dostávám po výběru obrázků i galerie na admin/content/image_import na chybovou stránku 'Přístup odepřen. Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku'. Jsem pod uživatelem č. 1, takže s oprávněním by neměl být problém. V tabulce watchdog je u chyby typ: batch a zpráva: N; Nějaký nápad kde bych měl hledat řešení? Reportoval jsem chybu tvůrcům modulu image, ale zatím bez reakce. Beztak odhaduji, že problém bude někde jinde. Díky za každou radu.

Profile picture for user Jan Polzer

Pokud Vás to zároveň odhlásí, pak je někde chyba v PHP - možná i přímo v modulu. Zkoušel jste zapnout výpis chybových hlášení na obrazovku?

Já používám nejnovější verzi Drupalu 6 i modulu Image a jede to bez problémů.

návštěvník

Děkuji za reakci. K odhlášení nedojde, administrační menu zůstává zobrazeno. Výpis chybových hlášení na obrazovku mám zapnutý, nezobrazí se ale žádná chyba. Používám také nejnovější verzi Drupalu 6 i modulu Image.

návštěvník

Zjistil jsem, kde přesně je problém. Selže image import batch. UPDATE příkaz ve funkci batch_process() v includes/form.inc selže s chybou "Got a packet bigger than max_allowed_packet bytes". Můj webhosting (Český hosting) má v mysql nastavení max_allowed_packet = 1M a serializovaný batch string ve větší než 1MB. Takže batch sloupec v batch tabulce zůstává prázdný a to vede (funkce _batch_page() a system_batch_page() v include/batch.inc) až ke stránce 'Přístup odepřen'. Vtipné je, že zápis chyby do tabulky watchdog selže z úplně stejné příčiny (popis chyby obsahuje i onen serializovaný batch string přesahující 1MB).

Jenomže co teď s tím? Na Českém hostingu mi max_allowed_packet asi nezvýší (i když je o to požádám) a do změny hostingu se mi nechce.

Profile picture for user Jan Polzer

Aha, díky za info o příčině problému. Ovšem myslím si, že buď to vyřeší jen domluva nebo změna hostingu, jinak to nevidím.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru