Image import a 'Přístup odepřen'

Pro hromadný import obrázků do galerie používám moduly Image, Image Attach, Image Gallery a Image Import. Ještě donedávna vše bez problémů fungovalo, ale po updatu Drupalu i image modulů se dostávám po výběru obrázků i galerie na admin/content/image_import na chybovou stránku 'Přístup odepřen. Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku'. Jsem pod uživatelem č. 1, takže s oprávněním by neměl být problém. V tabulce watchdog je u chyby typ: batch a zpráva: N; Nějaký nápad kde bych měl hledat řešení? Reportoval jsem chybu tvůrcům modulu image, ale zatím bez reakce. Beztak odhaduji, že problém bude někde jinde. Díky za každou radu.

Fórum: 

Reklama

Pokud Vás to zároveň odhlásí, pak je někde chyba v PHP - možná i přímo v modulu. Zkoušel jste zapnout výpis chybových hlášení na obrazovku?

Já používám nejnovější verzi Drupalu 6 i modulu Image a jede to bez problémů.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji za reakci. K odhlášení nedojde, administrační menu zůstává zobrazeno. Výpis chybových hlášení na obrazovku mám zapnutý, nezobrazí se ale žádná chyba. Používám také nejnovější verzi Drupalu 6 i modulu Image.

Zjistil jsem, kde přesně je problém. Selže image import batch. UPDATE příkaz ve funkci batch_process() v includes/form.inc selže s chybou "Got a packet bigger than max_allowed_packet bytes". Můj webhosting (Český hosting) má v mysql nastavení max_allowed_packet = 1M a serializovaný batch string ve větší než 1MB. Takže batch sloupec v batch tabulce zůstává prázdný a to vede (funkce _batch_page() a system_batch_page() v include/batch.inc) až ke stránce 'Přístup odepřen'. Vtipné je, že zápis chyby do tabulky watchdog selže z úplně stejné příčiny (popis chyby obsahuje i onen serializovaný batch string přesahující 1MB).

Jenomže co teď s tím? Na Českém hostingu mi max_allowed_packet asi nezvýší (i když je o to požádám) a do změny hostingu se mi nechce.

Aha, díky za info o příčině problému. Ovšem myslím si, že buď to vyřeší jen domluva nebo změna hostingu, jinak to nevidím.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář