Ikony ve FCK

Dobrý den,
pokusil jsem se nainstalovat FCKeditor (již podruhé), ale stále se mi nezobrazují ikony. Jsou místo nich jen prázdné čtverečky. Zobrazení ostatně neodpovídá nastavení - že bude přepínač, který bude FCKeditor zapínat nebo vypínat. Standardně měl být vypnutý, ale je zapnutý - bez ikonek.
Dále bych se chtěl ještě zeptat, kde (jak) se otvíají různé soubory typu .js, .php apod.

Děkuji

Fórum: 

Reklama

Dobrý den. FCKeditor začal být jeden čas problémový a proto jsem od něj odešel, takže Vám moc neporadím. Jak tu na webu píšu neustále, použijte WYSIWYG API s TinyMCE. Je zde na to videonávod, viz odkaz nahoře v menu.

Druhou otázku nechápu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji za odpověď na 1, část dotazu. Zkusím to.
2. část: Ve Vaší knize (i na jiných místech na internetu) se doporučuje např. pro úpravu vzhledu webu otevřít soubory .php a provádět úpravy přímo ve zdrojovém kódu. Ale já nevím, jak se do tohoto kódu můžu (z rozhraní Drupalu) dostat.
Děkuji
Jan Smejkal

Aha. Z rozhraní Drupalu se do nich nedostanete, není to jako ve Wordpressu. Musíte si vzít nějaký editor, třeba PSPad, a upravit to pomocí něj.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Takže nejprve stáhnout přes FTP do počítače a pak upravovat?

Ještě k TinyMCE, resp. obrázkům.
Bohužel pořád někde dělám chybu, a nevím kde: U TinyMCE se mi nezobrazují ikonky (stejně jako předtím u FCKeditoru). Vyzkoušel jsem i modul Wysiwyg (který údajně nahrazuje TinyMCE), rovněž bez výsledku.
Dnes jsem se pokoušel konečně zprovoznit obrázky pomocí Vašeho videonávodu, a to pomocí modulů Inline, ImageCache, Lightbox2 a Upload Path. Po nainstalování a nastavení všeho podle návodu a pokusném vytvoření obsahu s obrázky se mi však v záhlaví obsahu pouze vytvoří textové odkazy na obrázky, obrázky samotné ne. Když na odkaz kliknu, aktivuje se Lightbox, ale rámeček je prázdný.
Napadlo mě, že obě výše uvedené chyby - nezobrazování obrázků - spolu mohou nějak souviset.
Neporadil byste mi prosím, co dál vyzkoušet?
Děkuji
Jan Smejkal

Stáhnout přes FTP - jasně. Nebo upravovat přímo na FTP pomocí zmíněného PSPadu.

Obrázky na tlačítkách - buď máte špatně nakopírované soubory editoru nebo nějaké nekompatibilní téma vzhledu. Funguje to s tématem Garland?

Nezobrazené obrázky - ve složce files (nebo sites/default/files), kde obrázky nahráváte, najděte soubor .htaccess (přes FTP musíte zobrazit skryté soubory) a zakomentujet jeho dva řádky. Stačí na jejich začátek vložit znak #. Uložte a zkuste znovu.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Nefunguje ani s Garlandem.
Struktura mé složky s modulem (a s editorem):

tinymce
plugins
po
tinymce > tinymce > examples
+8 dalších samost. souborů jscripts
+soubor changelog.txt

No, nevím, jak se tohle moje schéma nakonec zobrazí, snad to pochopíte...
Úprava .htaccess pomohla částečně: Při dokončení psaní obsahu se mi obrázky ukážou pod textem. Ale! Jakmile přepnu např. na stránku Domů, opět zmizí a jsou vidět jen odkazy.
Doufám, že nemusím obrázky nejprve nahrát přes FTP, je to dost nepohodlné, hlavně bych chtěl umožnit vkládat obrázky i ostatním návštěvníkům - a toto by nebylo asi průchodné.
Moc děkuji za Vaši trpělivost a pomoc.
Jan Smejkal

Nejjednodušší bude, když sem dáte odkaz, kde web běží a koukneme se.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

No, běží... naštěstí zatím neběží :-)
www.garpan.cz

V knize doporučujete používání formátu vstupu formátované HTML. Jenže pak se mi text příspěvků zobrazuje v lomených závorkách

A vložené obrázky se mi nezobrazí vůbec, jen informace o příloze...

Jan Smejkal

Problém je asi v tom, že odkazované obrázky v zadané cestě vůbec neexistují, například garpan.cz/sites/default/files/story/2009/08/12/jana_luk_jpg_16592.jpg. Schválně se přes FTP podívejte, zda máte obrázek jana_luk_jpg_16592.jpg ve složce sites/default/files/story/2009/08/12.

Text v lomených závorkách?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Při zkoušení vkládání obsahu při formátu vstupu Filtered HTML se text opravdu objevoval v lomených závorkách:

a

, zatímco u Full HTML bez nich. Teď se to jeví správně, nevím, čím to bylo.
Fotky jsem kontroloval přes FTP a jsou podle mě tam, kde mají být.
Taky pořád nevím, co s těmi chybějícími obrázky v editoru TinyMCE. Přitom když jsem editor instaloval úplně poprvé, tak vše fungovalo správně. Pak jsem ho nahradil zkusmo FCKeditorem a od té doby začaly problémy a trvají dosud.

Děkuji
Jan Smejkal

Myslím, že to bude problém někde v souboru .htaccess, jak jsem zmínil výše. Možná jich máte váce v dalších podsložkách. Každopádně to bez přístupu na FTP už více neposoudím.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář