Ikony ve FCK

Dobrý den,
pokusil jsem se nainstalovat FCKeditor (již podruhé), ale stále se mi nezobrazují ikony. Jsou místo nich jen prázdné čtverečky. Zobrazení ostatně neodpovídá nastavení - že bude přepínač, který bude FCKeditor zapínat nebo vypínat. Standardně měl být vypnutý, ale je zapnutý - bez ikonek.
Dále bych se chtěl ještě zeptat, kde (jak) se otvíají různé soubory typu .js, .php apod.

Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. FCKeditor začal být jeden čas problémový a proto jsem od něj odešel, takže Vám moc neporadím. Jak tu na webu píšu neustále, použijte WYSIWYG API s TinyMCE. Je zde na to videonávod, viz odkaz nahoře v menu.

Druhou otázku nechápu.

návštěvník

Děkuji za odpověď na 1, část dotazu. Zkusím to.
2. část: Ve Vaší knize (i na jiných místech na internetu) se doporučuje např. pro úpravu vzhledu webu otevřít soubory .php a provádět úpravy přímo ve zdrojovém kódu. Ale já nevím, jak se do tohoto kódu můžu (z rozhraní Drupalu) dostat.
Děkuji
Jan Smejkal

Profile picture for user Jan Polzer

Aha. Z rozhraní Drupalu se do nich nedostanete, není to jako ve Wordpressu. Musíte si vzít nějaký editor, třeba PSPad, a upravit to pomocí něj.

návštěvník

Takže nejprve stáhnout přes FTP do počítače a pak upravovat?

Ještě k TinyMCE, resp. obrázkům.
Bohužel pořád někde dělám chybu, a nevím kde: U TinyMCE se mi nezobrazují ikonky (stejně jako předtím u FCKeditoru). Vyzkoušel jsem i modul Wysiwyg (který údajně nahrazuje TinyMCE), rovněž bez výsledku.
Dnes jsem se pokoušel konečně zprovoznit obrázky pomocí Vašeho videonávodu, a to pomocí modulů Inline, ImageCache, Lightbox2 a Upload Path. Po nainstalování a nastavení všeho podle návodu a pokusném vytvoření obsahu s obrázky se mi však v záhlaví obsahu pouze vytvoří textové odkazy na obrázky, obrázky samotné ne. Když na odkaz kliknu, aktivuje se Lightbox, ale rámeček je prázdný.
Napadlo mě, že obě výše uvedené chyby - nezobrazování obrázků - spolu mohou nějak souviset.
Neporadil byste mi prosím, co dál vyzkoušet?
Děkuji
Jan Smejkal

Profile picture for user Jan Polzer

Stáhnout přes FTP - jasně. Nebo upravovat přímo na FTP pomocí zmíněného PSPadu.

Obrázky na tlačítkách - buď máte špatně nakopírované soubory editoru nebo nějaké nekompatibilní téma vzhledu. Funguje to s tématem Garland?

Nezobrazené obrázky - ve složce files (nebo sites/default/files), kde obrázky nahráváte, najděte soubor .htaccess (přes FTP musíte zobrazit skryté soubory) a zakomentujet jeho dva řádky. Stačí na jejich začátek vložit znak #. Uložte a zkuste znovu.

návštěvník

Nefunguje ani s Garlandem.
Struktura mé složky s modulem (a s editorem):

tinymce
plugins
po
tinymce > tinymce > examples
+8 dalších samost. souborů jscripts
+soubor changelog.txt

No, nevím, jak se tohle moje schéma nakonec zobrazí, snad to pochopíte...
Úprava .htaccess pomohla částečně: Při dokončení psaní obsahu se mi obrázky ukážou pod textem. Ale! Jakmile přepnu např. na stránku Domů, opět zmizí a jsou vidět jen odkazy.
Doufám, že nemusím obrázky nejprve nahrát přes FTP, je to dost nepohodlné, hlavně bych chtěl umožnit vkládat obrázky i ostatním návštěvníkům - a toto by nebylo asi průchodné.
Moc děkuji za Vaši trpělivost a pomoc.
Jan Smejkal

návštěvník

No, běží... naštěstí zatím neběží :-)
www.garpan.cz

V knize doporučujete používání formátu vstupu formátované HTML. Jenže pak se mi text příspěvků zobrazuje v lomených závorkách

A vložené obrázky se mi nezobrazí vůbec, jen informace o příloze...

Jan Smejkal

Profile picture for user Jan Polzer

Problém je asi v tom, že odkazované obrázky v zadané cestě vůbec neexistují, například garpan.cz/sites/default/files/story/2009/08/12/jana_luk_jpg_16592.jpg. Schválně se přes FTP podívejte, zda máte obrázek jana_luk_jpg_16592.jpg ve složce sites/default/files/story/2009/08/12.

Text v lomených závorkách?

návštěvník

Při zkoušení vkládání obsahu při formátu vstupu Filtered HTML se text opravdu objevoval v lomených závorkách:

a

, zatímco u Full HTML bez nich. Teď se to jeví správně, nevím, čím to bylo.
Fotky jsem kontroloval přes FTP a jsou podle mě tam, kde mají být.
Taky pořád nevím, co s těmi chybějícími obrázky v editoru TinyMCE. Přitom když jsem editor instaloval úplně poprvé, tak vše fungovalo správně. Pak jsem ho nahradil zkusmo FCKeditorem a od té doby začaly problémy a trvají dosud.

Děkuji
Jan Smejkal

Profile picture for user Jan Polzer

Myslím, že to bude problém někde v souboru .htaccess, jak jsem zmínil výše. Možná jich máte váce v dalších podsložkách. Každopádně to bez přístupu na FTP už více neposoudím.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru