id

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, v PHPMyAdmin, jsem smazal nějaké řádky v tabulce - například 2 až 9, a také samozřejmě auto increment - id. Když mi tam začne skript znovu vkládat informace, tak začne desítkou. Proč nepokračuje dál dvojkou, nebo jak ho k tomu přimět? Díky.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Autoincrement neustále narůstá. Když smažete nějaké řádky z databázové tabulky, nedochází k jejich opětovnému naplňování stejným autoincrementem. Je to proto, že by pak mohlo dojít k problémům v dalších tabulkách, které třeba skript využívá a spoléhá na to, že autoincement je vždy jedinečný.

Každopádně v phpMyAdmin můžete aktuální hodnotu autoincrementu změnit. Když smažete ty řádky, jděte u stále stejné tabulky na záložku Operations (vpravo nahoře) a v políčku AUTO_INCREMENT si tu hodnotu upravte.

návštěvník

Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru