HTTP odkaz v menu

V menu mám URL odkaz na jiný web - fotogalerii. Tento odkaz v menu, reprezentovaný názvem "Fotogalerie" je viditelný pouze přihlášenému uživateli. Bylo by možno napsat skript, modul nebo něco jiného do Drupal 7.x aby se přihlášený nemusel do této fotogalerie přihlašovat po druhé? Tedy, vytvořit jedno jediné automatické přihlášení s jedním jménem a jediným heslem do externí fotogalerie po kliknutí na tento http odkaz? Nejedná se o propojení účtů jednotlivých uživatelů, nýbrž o zautomatizování přihlášení (podobně jako tomu je u prohlížečů, které si pamatují jméno a heslo).

Profile picture for user Jan Polzer

Přijde na to, co je to za galerii a jak funguje. Existují například moduly pro sdílení účtů a automatické přihlašování do phpBB a jiných PHP věcí. Ale mylím si, že to bez úpravy na straně galerie nepůjde.

návštěvník

Před nějakým časem, je to pár měsíců, o tomto na této diskusi proběhla konverzace. Jednalo se o fotogalerii Menalto Gallery, která měla podporu ještě u šetkové verze Drupal, ale v sedmičce se podpora neobjevila. Já zvolil externí fotogalerii nejen proto, že má více speciálních fcí jakožto speciální aplikace na fotografie, ale i proto, že se mi zdá nevhodné dávat do redakčního systému fotografie v maximálním rozlišení fotoaparátu, kde fotografie má velkost od 4 - 10MB a je jich už necelých 8tis.

V té době jsem potřeboval z neznalosti propojení účtů jednotlivých uživatelů, ale jak jsem se prokousával Drupal-em, zjistil jsem, že mi stačí, když bude odkaz skrytý pro nepřihlášené uživatele a do galerie se uživatelé přihlásí pod jedním účtem, jelikož všichni mají stejná práva. Proto mne napadlo, jestli by šlo a bylo vhodnější pro Drupal napsat skript, který by jaksi vyplnil uživatelské jméno a heslo se "závěrečným" Enter v přihlašování v galerii, tak jako to nabízí právě prohlížeče pro usnadnění a zrychlení přístupu pro "lenivé". Proto si myslím, že ani tak nejde o úpravy kódu v galerii, vždyť přeci internetové prohlížeče musí fungovat na nějakém obecném principu automatického vyplňování jména a hesla do webových aplikací, ne? Nic takového se tady neřešilo a nikdo nemá zkušenosti?

Díky za případné odpovědi a přeji hezký zbytek dne.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru