hromadný vstup dat

Vážení,
hledám systém, který by mi umožnil velejednoduše evidovat účetní položky.
Tyto by vznikaly:
1) ruční editací přes www rozhraní (interní data).
2) automatickým importem směrem od účetního programu (oficiální data - csv soubor).
Každá položka by obsahovala několik polí (datum, číslo, cena, jméno). Položek celkově max. 10000. A ještě bych chtěl umět automatický export.
Ptám se: umí drupal pri importu řešit kolize, nebo se to musí řešit jinak, nebo to nejde? Lze importy a exporty volat strojově z nějakého automatu (cron, wget-wput?) Jaký importní modul doporučíte?
V čem (v jakém modulu) byste mi navrhovali ty data ukládat? Bylo by hezké to umět řadit podle jednotlivých polí.Mám to zkoušet drupalem, nebo je to s drupalem krkolomné?
Děkuji, Asher.

Fórum: 

Reklama

Dobrý den. S Drupalem by to zřejmě šlo. Musel byste použít tuto kombinaci:

  • Drupal
  • CCK
  • Node import

Automatické spouštění je možné přes cron.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Děkuji,
ještě se dovolím zeptat, jestli "Node import" umožňuje řešit kolize, t.j., aby se vyřešila situace, když importuji něco, co už v databázi mám. (Jestli lze v datech nadefinovat něco jako unikátní klíč a zpracovat při importu chybu při kolizi na tom klíči.) Čtu k tomu popis a není tam o tom nic.

Prosím, zkuste mi ještě naznačit, jak by vypadal příkaz (spouštěný z crona), který by automaticky exportoval všechny nody dané kategorie do textového souboru. Bude to wget, nebo curl? Jestli ano, jak například může vypadat ten http příkaz?
(cron, wget a curl umím ovádat, o tom mi nepište. Co neumím je drupal.)

Děkuji mnohokrát.

Dobrý den. Na export byste musel samozřejmě mít nějaký modul, který by visel přilepený na cronu a v momentě, kdy by se spustil url.tld/cron.php, tak by vznikl i soubor s exportem. Využít je možné i toto http://drupal.org/project/importexportapi, ale nevím, zda funguje s cronem.

Co se týče kolizí, netuším.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář