hromadné nahrávání obrázků

Dobrý večer, používám kombinaci modulů inline, upload path, image cache, bez modulu lightbox. Když nahraju obrázek, který má příliš dlouhý název, napíše mi to, že nebyl nalezen. Čím to je?

A druhý můj dotaz, šlo by nahrávat (i s touto kombinací modulů) hromadně obrázky. Protože když nahrávám třeba 20 obrázků je to celkem zdlouhavé ... Děkuji za odpověď, už jste mi nejednou pomohl :)

Profile picture for user Jan Polzer

Co je příliš dlouhý název? Pro jistotou doporučuji použít modul Transliteration, který názvy souborů upraví do formátu použitelného na webu hned při nahrávání. Jinými slovy odstraní mezery a diakritiku.

Nenalezený soubor někdy hlásí ImageCache - většinou, když je příliš velký a nepodaří se vytvořit jeho upravenou verzi.

Hromadné nahrávání - bohuže netuším. Sám marně po něčem takovém pátrám. Zatím toto existuje jen pro obrázky nahrávané modulem Image. Řešenbí se jmenuje Image FUpload a dělá přesně, co od něj chceme :-) Alespoň podle obrázků, nezkoušel jsem. třeba to někdy někdo upraví i pro normální nahrávání. http://drupal.org/project/image_fupload

návštěvník

Příliš dlouhý název znamená třeba "obrázek pro web". Když jsem použil modul Transliteration tak se mi ty obrázky nezobrazovali vůbec a nemohl jsem zaboha příjit proč. Když jsem ten modul odstranil, vše fungovalo jak má.

S tím nahráváním si asi budeme muset počkat, až se objeví nějaký modul, protože na drupal.org jsem taky nic nenašel :( - tak jsem se radši zeptal. Děkuji za odpovědi.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru