Hotlinkování

Dobrý den,
ve své knize o Drupalu doporučujete zablokování hotlinkování obrázků. Znamená to, že nikdo pak nebude moci na své stránky umístit obrázek z mých stránek? Ale ten přeci může být pro web i dobrou reklamou, nebo ne? Plánuji web zaměřený na různé akce a dovedu si představit, že fotografie umístěná na jiný web (samozřejmě s patřičným komentářem či popiskem) by mohla na můj web přilákat nové návstěvníky.
Nebo to chápu špatně?

Děkuji
Jan Smejkal

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Ano, je to zamezí to tomu, aby někdo vkládal obrázky z vašeho webu přímo do svých stránek. Jestli to tak nastavíte nebo ne, záleží na mnoha okolnostech.

Například máte web, jako je ten můj, máte tam obrázek z nějakého programu a někdo jej vezme a umístí na fórum o warezu s návštěvností desítky tisíc zobrazení denně. V tom případě se obrázek z vašeho webu načte tolikrát, kolikrát se načte stránka, kde je to použito. Vy z toho nic nemáte (pokud není v obrázku vodoznak jako reklama) a navíc pak může dojít k přetížení vašeho serveru a nedostupnosti samotných stránek. Je to pak přínos? Myslím, že ne.

Na druhou stranu, pokud máte výkonný server nebo hostujete tam, kde to server zvládne, pak asi není problém. Jen se obávám, že byste v těch fotografiích fakt musel mít vodoznak, jinak nemůžete spoléhat na to, že lidi beroucí fotky z jiných webů umístí patřičný popisek.

Ideálním řešením je, že si někdo Vaši fotku stáhne a nakopíruje na svůj web.

návštěvník

Máte pravdu, pokusím se tedy hotlinkování zakázat podle návodu v knize.
Mezitím jsem se pokusil nahrát Drupal na svůj nový web, ale objevilo se mi chybové hlášení
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Nevíte prosím, v čem může být chyba?

Moc děkuji
Jan Smejkal

Profile picture for user Jan Polzer

Zřejmě webový server, kde hostujete, nedovede správně zpracovat pravidla v souboru .htaccess v kořenové složce webu s Drupalem. Zkuste se spojit s technickou podporou hostingu. Kde hostujete, pokud to není tajné?

návštěvník

Děkuji za radu,
už jsme to vyřešili, musel jsem v souboru .htaccess odstranit řádky obsahující "Options". Přesto se ale první instalace nepovedla, musel jsem to celé absolvovat znovu. Teď už jsem konečně aspoň na úvodní stránce Drupalu.
Hostuji na Ebola.

Hezký den
Jan Smejkal

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru